منظور از TPO در آزمون تافل iBT چیست؟Reviewed by بازارگردی on Dec 14Rating: 5.0

TPO مخفف عبارت TOEFL Practice Online است و به آزمون های آمادگی اشاره دارد که ETS برای آشنایی شرکت کنندگان در آزمون تافل اینترنتی (iBT) طراحی نموده است. این آزمون ها همانطور که از نام آنها پیداست تست های تمرینی است که به صورت آنلاین موجود می باشد و هر شرکت کننده می تواند برای آمادگی بیشتر برای آزمون واقعی تافل در این آزمون های TPO شرکت نموده و در همان روز نتیجه TPO را دریافت نماید. آزمون های تمرینی TPO به صورت آنلاین در وبسایت http://toeflpractice.ets.org/ در دسترس شماست (البته با پرداخت هزینه ۴۴٫۹۵ دلار آمریکا به ازاء هر بسته) و در صورت تمایل می توانید در حالت زمانبندی شده timed mode بگذرانید تا شبیه سازی محیط آزمون تافل باشد. همچنین برای بخش Speaking نیز می توانید تمرین توانایی های خاص در Speaking را خریداری نمایید.

  • TPO از پرسش های واقعی آزمون تافل iBT استفاده می کند، بنابراین به شما تجربه شرکت در آزمون واقعی تافل اینترنتی را می دهد.
  • می توانید در منزل و با استفاده از کامپیوتر یا لپتاپ خودتان هر زمان که مایل باشید در این آزمون ها شرکت نمایید.
  • نمرات و feedback بلافاصله پس از پایان آزمون در هر ۴ بخش Reading, Listening, Speaking و Writing به شما اعلام می شود.
  • لطفا توجه داشته باشید: پس از پایان یک آزمون تمرینی TPO نمی توانید دوباره آزمون را تکرار نمایید مگر آنکه هزینه آن را از نو بپردازید.

شرکت در آزمون های آمادگی TPO در واقع به شما اطمینان بیشتری نسبت به سؤالات داده و در بهبود توانایی های شما در بخش های مختلف تافل iBT نقش زیادی ایفا می کند. برای تمرین بیشتر می توانید به هر تعداد که مایل باشید بسته های آزمون های تافل iBT را خریداری نمایید و در هر آزمون با پرسش های متفاوت آشنا گردید.

آزمون های آمادگی ۱۸ ماه پس از تاریخ خریداری انقضا می یابند و گزارش نمرات ۳۱ روز پس از تکمیل آزمون. بهتر است گزارش نمرات آزمون آمادگی را در جایی به صورت pdf ذخیره نمایید.

هزینه هر آزمون TPO تنها به صورت آنلاین و از طریق کارت اعتباری (ویزاکارت یا مسترکارت) قابل انجام می باشد. برای خرید می توانید هر زمان که مایل باشید سفارش خود را در سایت بازارگردی ثبت نمایید.