انواع کارت از پیش پرداخت Prepaid Card

کارت از پیش پرداخت Prepaid Card مانند کارت های استاندارد اعتباری (credit cards) و یا دبیت (debit cards) می باشد، با این تفاوت اصلی که قبل از خرج کردن کارت از پیش پرداخت Prepaid Card باید آن را شارژ نمایید.

این کارت ها شامل 3 بخش مهم می باشند: شماره 16 رقمی روی کارت، کد امنیتی 3 رقمی و تاریخ انقضای کارت که هر سه قابل مشاهده برروی کارت فیزیکی شما می باشند.

از آنجا که کارت های ویزای صادرشده از نوع بینام هستند،از آنها با هر نام (name on card) و یا آدرسی (billing address) می توانید برای پرداخت های خود استفاده نمایید. توصیه ما این است که سعی شود از آیپی و آدرس ایران استفاده نشود.

اعلام مانده ویزا کارت های صادرشده از سوی ما قابل شارژ (reloadable) و یا غیرقابل شارژ (giftcard) را می توانید در بخش ورود صاحبان کارت هر زمان که مایل باشید مشاهده نمایید.

قابلیت کارت از پیش پرداخت Prepaid Card

کارت های از پیش پرداخت Prepaid Cards به غیر از قابلیت پرداخت در فروشگاه ها و به صورت آنلاین یا برداشت پول از دستگاه های خودپرداز (ATM) می توانند راه مناسبی برای بودجه بندی (budgeting) نیز باشند. این کارت ها غالبا از طریق کارت مستر (MasterCard)، میسترو (Maestro)، و یا کارت ویزا (Visa) صادر می شوند، و می توانند در جاهایی که این روش های پرداخت قابل قبول می باشد استفاده گردند.

روش کار با کارت های از پیش پرداخت Prepaid Cards بسیار ساده است. انتقال وجه مورد نظر از طریق این کارت ها به راحتی قابل انجام می باشد و کارت را هر زمان که بخواهید می توانید شارژ نمایید. از آنجا که بر خلاف کارت های اعتباری وجهی که خرج می کنید از قبل در کارت شما موجود است و حالت قرض ندارد و نمی توانید بیش از اعتبار خود کارت بکشید گرفتار بدهی نخواهید شد.