آیا می توانم به نمرات آزمون تافل اعتراض کنم؟ آیا نمرات قابلیت بازبینی مجدد rescore دارند؟Reviewed by بازارگردی on Dec 14Rating: 5.0

بله. اعتراض به نمرات تافل تا ۳۰ روز پس از روز آزمون امکان پذیر است. اما تمامی بخش های آزمون تافل قابل بازبینی مجدد rescore نیستند و تنها می توانید به بخش های Writing و Speaking آزمون اعتراض نمایید. در مورد rescore نمرات تافل به موارد ذیل دقت فرمایید:

  • آزمون تافل تنها یک بار تصحیح مجدد می شود و بیش از یک بار نمی توانید اعتراض خود را به نتیجه آزمون بفرستید.
  • در صورتیکه مایلید هر دو بخش Writing و Speaking دوباره تصحیح شوند، باید همزمان برای هر دو بخش درخواست خود را ارسال نمایید.
  • چنانچه بازبینی مجدد منجر به تغییر نمره شما (نمره بیشتر یا کمتر) گردد، نمرات بازبینی شده نمرات رسمی شما محسوب می شود.
  • چنانچه از قبل تقاضای ارسال نمره به دانشگاه یا مؤسسه محل پذیرش نموده اید، آزمون تافل شما قابل بازبینی (تصحیح مجدد) نمی باشد.
  • هزینه تصحیح دوباره هر بخش ۸۰ دلار آمریکاست و هر دو بخش در مجموع شامل ۱۶۰ دلار هزینه بازبینی می باشد.

به منظور درخواست بازبینی فرم تقاضای TOEFL iBT Rescoring Request Form (PDF) را تکمیل نمایید. پس از تکمیل فرم و پرداخت هزینه برای rescore یعنی معادل ۸۰ دلار (برای یک بخش Writing یا Speaking) یا ۱۶۰ دلار (برای هر دو بخش) فرم تکمیل شده را به همراه هزینه پرداختی به آدرسی که بر روی فرم می باشد ارسال نمایید. در صورتیکه پرداخت شما از طریق ویزاکارت یا مسترکارت (کارت اعتباری) می باشد می توانید پس از تکمیل فرم و وارد کردن اطلاعات کارت آن را به ETS فکس نمایید.

نمرات تصحیح شده حدودا سه هفته پس از آنکه درخواست شما برای بازبینی مجدد از سوی ETS دریافت شد، به صورت آنلاین در اکانت شما ظاهر می شود که می توانید با ورود به حساب کاربری خود در سایت ETS در قسمت View Scores مشاهده نمایید.