تافل TOEFL مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language به معنای «آزمون انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی» می باشد که  بیش از 8500 کالج، دانشگاه، و آژانس در 130 کشور نمرات این آزمون را می پذیرند.
برگزاری آزمون تافل به روش اینترنتی iBT از سال 2005 شروع و به تدریج جایگزین روش های کاغذی و کامپیوتری شد.

هزینه ثبت نام آزمون iBT به صورت معمول ٢١٠ دلار می باشد (از ۱ آوریل ۲۰۱۵ قیمت از ۱۹۵ دلار تغییر یافت) و در صورتی که رنگ آن در ETS قرمز شده باشد، Late بوده و هزیته آن برابر با ۲۴۵ دلار می باشد.

در واقع آزمون تافل می تواند گذرنامه شما برای تحصیل در هر کشور انگلیسی زبانی باشد. این آزمون در تاریخ های ثابت (بیش از 50 بار در سال) برگزار می گردد و تعداد دفعات شرکت در این آزمون برای هر شرکت کننده  نامحدود است، البته در یک بازه زمانی 12 روزه نمی توانید بیشتر از یک بار در آزمون تافل شرکت کنید. زمان آزمون TOEFL iBT حدود 4 ساعت و نیم می باشد.

اطلاعات مهم در خصوص آزمون تافل TOEFL iBT

در این نوع آزمون شرکت‌کنندگان بایستی در تاریخ‌های مشخص شده در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند. اعتبار مدرک این آزمون دو سال می باشد و فاصله زمانی بین شرکت در آزمون و دریافت نتیجه بر روی اینترنت حدود دو هفته می‌باشد.  این آزمون در تاریخ های متعددی و در مراکز متعددی در ایران برگزار شده و داوطلبان آزادی عمل بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون دارند.

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT و همچنین ریپورت های اضافی و تغییر تاریخ آزمون تنها بروش پرداخت با کارت اعتباری بین المللی می باشد.

دقت فرمائید که برای ثبت سفارش موارد مربوط به آزمون تافل به نکات ذیل توجه فرمائید.

اطلاعات مورد نیاز جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

  1. نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به اکانت شما در قسمت ثبت نام تافل موسسه ETS
  2. شهر، تاریخ و مرکز (center) آزمون
  3. شماره ملی یا گذرنامه
  4. ملیت

ثبت سفارش پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT