آزمون United States Medical Licensing Examination) USMLE) یک آزمون سه مرحله ای جهت دریافت گواهینامه تاییدیه مهارت پزشکی، فارغ التحصیلان پزشکی در ایالات متحده امریکا بوده که مورد تایید و حمایت Federation of State Medical Boards) FSMB) و (NBME (National Board of Medical Examiners در امریکا می باشد.
پزشکانی که قصد ادامه‌ی ‌تحصیـــل و یـــا شــروع بـه‌کار درایالات متحده‌ی آمریکا را دارند، حتـماً باید درسه مرحـله‌ی آزمون USMLE شرکت نموده و پـس‌از موفقیــت درایـن 3 آزمـــون بـه ادامه‌ی‌تحصیل یـــا کار بپردازنـد.

آزمون USMLE دارای سه مرحله USMLE STEP 1 و USMLE STEP 2 ( شامل دو آزمون Step 2 CKو Step 2 CS) و USMLE STEP 3 می باشد که هرمورد هزینه های مربوط به خود را شامل میشود.
پزشکان فارغ التحصیل ایالات متحده و کانادا از طریق NBME و خارج از ایالات متحده از طریق ECFMG در آزمون مرحه اول و مرحله دوم (CK و CS) درخواست می دهند. برای درخواست شرکت در آزمون مرحله سوم می بایستی کلیه داوطلبان درخواست خود را از طریق FSMB ارائه نمایند.

  • در مرحله اول آزمون USMLE STEP 1 ارزیابی دانش و مهارت پزشکی متقاضی در خصوص مفهوم مهم آگاهی به علوم پایه و علم دارو می باشد.
  • در مرحله دوم آزمون USMLE STEP 2 ارزیابی دانش و مهارت پزشکی یک پزشک در درک اصول علوم بالینی برای ارائه خدمات مراقبت و درمان بیمار می باشد.
  • در مرحله سه آزمون USMLE STEP 3 ارزیابی دانش پزشکی و درک کاربرد علوم بالینی با تاکید بر مدیریت بیمار در مراقبت های سرپایی بدون استفاده از دارو می باشد.

هزینه های خود آزمون و هزینه های جانبی آن در جدول ذیل نشان داده شده است:

865 $  Step 1
865 $  Step 2 CK
1,505  $ Step 2 CS
70 $  Extension of Eligibility Period (Step 1/Step 2 CK only)
65 $  Step 1/Step 2 CK Testing Region Change
0 –552$  Step 1/Step 2 CK Rescheduling Fee
0 –1,250$  Step 2 CS Rescheduling Fee
80$  Score Recheck (Step 1/Step 2 CK/Step 2 CS)
50 $  ECFMG Exam Chart
50 $  ECFMG CSA History Chart
65 $  USMLE Transcript -Paper
80 $  USMLE Transcript – Electronic Transmission for ERAS

جهت مشاهده کامل هزینه های مربوط به آزمون و هزینه های جانبی آن به لینک زیر مراجعه فرمائید:
http://www.ecfmg.org/fees/

به منظور ثبت نام در این آزمون، لازم است درلینک (https://www.prometric.com/en-us/clients/usmle/Pages/landing.aspx) مرحله ی مورد نظر از آزمون را انتخاب نمائید.جهت پرداخت هزینه ثبت نام در آزمون میتوانید پس از وارد کردن اطلاعات و آپلود مدارک لازم، از خدمات بازارگردی استفاده نمائید.

توجه داشته باشد از آنجایی که اطلاعات وارد شده شما در این سایت به طور کامل ذخیره نمی شود و در مواردی مشاهده شده است که با ورود مجدد به اکانت شما، اطلاعات تغییر پیدا کرده ،لذا مجددا در اکانت خود لاگین کرده و صحت اطلاعات را چک نمایید و در انتها، فایل پیوست ( فایلی که شامل اطلاعاتی است که میبایست دوباره وارد شوند) را برای ما ارسال فرمایید.

ثبت سفارش پرداخت هزینه ثبت نام آزمون USMLE