Home / صفر تا صد ویزای توریستی کانادا

صفر تا صد ویزای توریستی کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا توریستی

این نوع از ویزای کانادا طبق درخواست مسافر دارای اعتبار و مدت اقامت می‌باشد. این نوع از ویزای کانادا بسیار برای تسهیل دریافت ویزای 5 ساله کانادا موثر است. با داشتن مدارک کامل و ارائه به موقع آن به سفارت کانادا دریافت ویزای کانادا توریستی، کمتر از 1 ماه زمان می برد.

ویزای کانادا 5 ساله مولتی

توصیه می‌کنیم برای دریافت این نوع از ویزای کانادا، ویزای شینگن یا ویزای کانادا توریستی رو قبلا در پاسپورت خود داشته باشید و سپس برای دریافت ویزای کانادا 5 ساله اقدام نمایید. در ویزای کانادا 5 ساله باید فرد دعوت کننده دارای درآمد بالایی که کشور کانادا برخوردار باشد که تضمین کننده تامین مسائل مالی زندگی شما در کانادا باشد. یعنی دارای حداقل حقوق پایه در ماه 2000 دلار باشد. برای دریافت ویزای کانادا 5 ساله، مدارک فردی که دعوتنامه را ارسال می‌کند الزامی بوده و مورد بررسی دقیق سفارت قرار میگیرد. فرد دعوت کننده موظف است که برای فرد دعوت شده در کانادا بیمه خدمات درمانی 1 ساله تهیه نماید.

ویزای کانادا تحصیلی

کانادا، دارای سطح بسیار بالایی از لحاظ علمی می‌باشد. و همین طور دارای دانشگاهای معتبر در سطح بین الملل است. تحصیل در دانشگاههای کانادا قطعا راه پیشرفت علمی را تسهیل می‌کند. کانادا شرایط بسیار مساعدی برای کسانی که طرحهای اقتصادی و علمی دارند فراهم می‌سازد. برای دریافت ویزای کانادا تحصیلی فقط کافیست ثابت کنید برای کانادا از لحاظ علمی مفید هستید یا اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید دارای سطح علمی بالایی هستید.

ویزای کانادا مطالعاتی

کشور کانادا برای جذب تفکرات و طرحهای علمی ، تسهیلاتی به منظور ارائه ویزای فرصت مطالعاتی به واجدین شرایط، اعطا می کند. متقاضیان میتوانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، موسسه علمی و یا مراکز هنری کانادا، جهت دریافت ویزا اقدام نمایند. از آنجائیکه این ویزا در رده بندی خاصی بین ویزاهای تحصیلی و کاری جای میگیرد، انتخاب نوع صحیح ویزا از اهمیت زیادی در پروسه اقدام برای ویزای فرصت مطالعاتی برخوردار است.

اکثر مسافران باید جهت دریافت ویزای کاری اقدام نمایند و برحسب مورد که آیا در حین دوره از استاد و مرکز آموزشی مقصد حقوق دریافت می کنند یا خیر، باید فرم های مربوطه را تکمیل و هزینه های مرتبط را به اداره مهاجرت کانادا پرداخت نمایند. در برخی موارد با توجه به طول مدت دوره و ماهیت علمی یا پژوهشی آن می توان برای سایر ویزاها، مانند ویزاهای تحصیلی و یا حتی ویزیتور عادی اقدام نمود. کسانی که برای دریافت این ویزا اقدام می کنند معمولا از شرایط علمی ، پژوهشی و فرهنگی خاصی برخوردار هستند و می توانند دانش اکتسابی خود را در اختیار سایر همکاران و هم رشته ای های خود قرار دهند.

ویزای کاری کانادا (شغلی)

ویزای کانادا شغلی یا همون ویزای کار کانادا، برای آن دسته از افرادی ایست که قصد مهاجرت به کانادا را دارند. دریافت ویزای کار کانادا بسیار دشوار است، اما اگر به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شوید و شما فرد مفیدی برای کشور کانادا باشید میتوانید درخواست اقامت دائم کنید.

در صورتی که ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را کسب کنید واجد شرایط اولیه اخذ ویزای شغلی کانادا هستید، فاکتورهایی که برای شما امتیاز می آورد:

 • مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسه
 • میزان تحصیلات
 • تجربه کاری
 • سن
 • پیدا کردن کارفرما در کشور کانادا
 • سازگاری با محیط زندگی

ویزای کانادا سرمایه گزاری

یکی از روشهای دریافت ویزای کانادا، روش سرمایه گذاری در کشور کاناداست که شرایط خاص خود را دارد و اگر واجد شرایط باشید می‌توانید ویزای سرمایه گذاری کانادا درخواست نمایید.

از شرایط دریافت ویزای کانادا سرمایه گذاری می توان به داشتن دارایی بالغ بر دلار کانادا ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ اشاره کرد. شما باید تعهد دهید تا مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ دلار در کانادا سرمایه گذاری کنید و این مبلغ تا ۵ سال نزد دولت کانادا خواهد ماند. همچنین شما باید نشان دهید که به اندازه کافی پول برای پشتیبان مالی خود و خانواده در کانادا خواهید داشت.

ضمناً داشتن حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ که این امتیازها بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • میزان سطح دانش زبان انگلیسی یا فرانسه
 • انطباق فرد متقاضی با محیط کانادا

از نظر اداره مهاجرت کانادا چه کسی توریست است؟

توریست کسی است که تابعیت کشور کانادا را ندارد و بصورت قانونی از کانادا دیدن می کند. سالیانه کشور کانادا بیش از ۳۵ میلیون بازدید کننده را میزبانی میکند که با ویزاهای غیر اقامتی وارد این کشور میشوند.

به غیر از افراد دارای اقامت کانادا و شهروندان کانادایی، برای مسافرت به کانادا همه افراد نیاز به مجوز ورود به کانادا را دارند. اگر شامل معافیت های کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند نمیشوید، برای ورود موقت به کانادا جهت بازدید از کانادا، تحصیل در کانادا و یا کار در کانادا، نیاز به ویزای کانادا دارید. این ویزای موقت را Temporary Resident Visa یا همان TRV مینامند.

پروسه زمانی اقدام برای ویزای کانادا

بعد از تکمیل مدارک و ساخت اکانت و پرداخت هزینه ویزای کانادا، نامه انگشت نگاری در اکانت شما قرار داده می شود و شما تا یک ماه فرصت دارید به محل موردنظر مراجعه نمایید. در حال حاضر انگشت نگاری برای ویزای کانادا نیاز به تعیین وقت سفارت ندارد و شما در این بازه زمانی 1 ماهه میتوانید برای انجام انگشت نگاری اقدام کنید.

پس از انجام انگشت نگاری باید منتظر جواب سفارت بمانید. این جواب دهی سفارت از 3 روز تا 90 روز ممکن است طول بکشد.  اگر جواب منفی باشد، نامه سفارت مبنی بر رد درخواست در اختیار شما قرار داده می شود و اشکالاتی که به پرونده گرفته شده توضیح داده می شود که در صورت امکان نسبت به رفع اشکالات اقدام کنید. اگر هم جواب مثبت باشد، جهت پیکاپ ویزای کانادا اقدام می نمائید.

چرا برای ویزای کانادا با خارج از ایران باید مراجعه کرد؟

تمامی فعالیت‌های سفارت کانادا به علت تعطیلی سفارت در ایران به حالت تعلیق درآمده و شهروندان ایرانی برای دریافت ویزا می‌توانند از طریق نمایندگان قانونی یا شخصا به سفارت کانادا در کشورهای همسایه از جمله سفارت کانادا واقع در آنکارا، پایتخت ترکیه، مراجعه و مراحل قانونی دریافت ویزا را طی کنند.

البته با توجه به اینکه مراجعه حضوری به سفارتخانه‌های کانادا در کشورهای هم‌جوار اتلاف هزینه و زمان بر است، بنابراین ثبت نام و دریافت آنلاین ویزا معقول‌ترین و کم هزینه‌ترین و نیز سریع‌ترین راه ممکن به نظر می‌رسد.

ویزای تضمینی مولتی کانادا بدون شینگن چگونه ممکن است؟

با دقت به نکات زیر درباره ی ویزای مولتی کانادا دقت بفرمایید:

1. داشتن ویزای شینگن الزام نیست اما در پرونده ی درخواست شما برای دریافت ویزای شینگن موثر است. این مورد به صورت تجربی ثابت شده که زمانی که افراد از سوی سفارت کانادا ریجکت می شوند در نامه ی ریجکتی سفارت کانادا موردی رو انتخاب میکنن با عنوان ضعیف بودن تاریخچه سفر.

ویزای شینگن برای اثبات بازگشت شما از سفر به کانادا می باشد بدین صورت که با داشتن ویزای شینگن به آفیسر کانادا تفیهم میگردد که اگر قصد ماندن در کشور دیگری را داشته اید در همان کشور عنوان اتحادیه اروپا درخواست اقامت خود را مطرح می کردید. پس اگر دارای سفر هایی به کشورهای دیگر بوده اید و مدارک دیگر شما برای دریافت ویزای کانادا کامل است اجباری برای دریافت ویزای شینگن نخواهید داشت.

2. یکی از مواردی که میتوانید در دریافت ویزای کانادا بسیار تاثیر گذار باشد حتی بدون اینکه به اروپا سفری داشته باشید داشتن دعوتنامه معتبر از کشور کاناداست. حال این دعوتنامه میتواند از سوی یک دوست یا شرکت یا اقوام شما باشد.

3. مراقب باشید که فریب وعده های دروغین لیبل جعلی ویزای شینگن یا ویزای کانادا را نخورید متاسفانه بسیاری از افراد با وعده هایی همچون چسباندن لیبل شینگن جعلی و جعل مهر ورود و خروج ویزا از متقاضیان ویزای کانادا سودجویی میکنند. باید بدانید که علاوه بر عواقب جعل که میتواند گریبان گیر شما شود در صورتی که آفیسر به جعلی بودن مهر شینگن پی ببرد شما از 5 سال تا مادام العمر از سفر به کانادا محروم خواهید شد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتی توریستی کانادا

پاسپورت

اصل پاسپورت امضا شده.

جهت دریافت ویزا با 5 سال اعتبار باید پاسپورت فرد در زمان اقدام برای ویزا 5سال اعتبار داشته باشد و چنانچه اعتبار پاسپورت کمتر از 5 سال باشد اعتبار ویزا به همان میزان کمتر از 5 سال خواهد بود.

تمام پاسپورتهای قدیمی که ویزاهای معتبر همچون: کشورهای شنگن، انگلستان، استرالیا، کانادا و امریکا در آن درج شده است.

عکس (2 قطعه 4.5×3.5 جدید که در سه ماه اخیر گرفته شده است، رنگی، پشت زمینه سفید و تمام رخ)

 

مدارکی که نیاز به ترجمه دارند

کلیه مدارک فارسی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شوند و ترجیحا به تایید دادگستری برسند.

مدارک شغلی:

پزشکان: پروانه مطب، دانش‌نامه و کارت نظام پزشکی.

وکلا: پروانه وکالت.

کسبه و بازاریان: جواز یا پروانه کسب.

تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه

مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت

سازندگان ساختمان: مدارک مربوط به ساخت و ساز طی 10 سال گذشته، مانند قرادادهای مشارکت و مبایعه نامه ها.

مشاغل دولتی (کارمندان دولتی): حکم استخدامی، گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی و درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

مشاغل غیر دولتی (صاحبان کسب و کار): ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین

مشاغل غیر دولتی (کارکنان): ارائه گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه بر روی سربرگ رسمی با مهر و امضای مدیرعامل، با ذکر میزان حقوق.

دانش آموزان، دانشجویان: نامه اشتغال به تحصیل از مدرسه و یا دانشگاه مربوطه.

معلمان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه: حکم استخدامی و نامه اشتغال به کار از مدرسه و یا دانشگاه مربوطه.

نویسندگان: مجوز نشر و چاپ کتابهایی که طی ده سال اخیر به چاپ رسیده‌اند.

کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه

بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی (در صورت افزایش حقوق، ترجمه حکم افزایش حقوق بازنشستگی ارائه شود.)

سوابق بیمه تامین اجتماعی

برگ سوابق بیمه تامین اجتماعی (تمام سوابق) که محل بیمه شدن باید مرتبط با مدارک شغلی ارائه شده باشد، بر روی سربرگ بیمه تامین اجتماعی که توسط شعبه مربوطه به صورت ممهور در بخش سوابق صادر می‌گردد.

اجازه خروج:

برای فرزندان زیر 18 سال: در صورتی که فرزندان هرکدام به طور جداگانه با پدر یا مادر سفر می‌کنند، اجازه خروج هر یک از طرفین (ولی غایب)، به صورت محضری، این مدرک نیاز به مهر تایید وزارت امور خارجه دارد.

شناسنامه (تمامی صفحات)

کارت پایان خدمت

کارت ملی

سند ازدواج

سند ملکی

تمامی صفحات سند ملکی، زمین، باغ و… که به نام فرد متقاضی یا همسر وی می‌باشد.

اسناد مالی

بهتر است گردش حساب و تمکن مالی از یک حساب باشد و در صورتی که از دو حساب جداگانه میباشد، حسابی که تمکن مالی از آن صادر میگردد به همراه گردش موجودی از زمان افتتاح حساب باشد.

گردش حساب

گردش مالی 3 ماه منتهی به تاریخ وقت سفارت (که میانگین موجودی حساب طی دوره با مبلغ گواهی تمکن مالی هم خوانی داشته باشد) به زبان انگلیسی برای هر نفر و ممهور به مهر بانک.

گواهی تمکن مالی

با حداقل 50 میلیون تومان موجودی برای هر نفر و ممهور به مهر بانک، به زبان انگلیسی و نرخ تبدیل دلار کانادا. ترجیحاً تمکن مالی به لاتین بالای ۲۰۰ میلیون تومان داشته باشید بهتر است.

دعوت نامه

شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر (Notary Public) برسد.

مدارک فرد دعوت کننده: ارائه کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)، پاسپورت کانادایی، شناسنامه کانادایی (Canadian Birth Certificate) یا کارت اقامت (PR Card) از سوی فرد دعوت کننده الزامی است.

همچنین سایر مدارک فرد دعوت کننده شامل گواهی اشتغال به کار، نامه بانک، برگه های مالیاتی Notice of Assessment و فرم های T4 یا T1 تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه درخواست ویزای فرد دعوت شونده دارند.

رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا

در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است.

واریزی هزینه های سفارت و انگشت نگاری با ویزاکارت و یا مسترکارت

شرایط جدید اخذ ویزای توریستی کانادا

از تاریخ یازدهم دسامبر 2013 متقاضیان ایرانی ویزای دیداری، دانشجویی و کار بین 14 و 79 سال، ملزم به دادن داده های بیومتریک خود ( اثر انگشت و عکس) می باشند. این سیستم جدید شامل شهروندان 29 کشور و یک منطقه خواهد بود. سیستم بیومتریک برای متقاضیان ویزای موقت (دیداری، دانشجویی و کار) الزامی است.

شما می بایست به یکی از مراکز بیومتریک VAC مراجعه نمایید. شهر/کشورهایی که می توانید این خدمات را انجام دهید شامل 1-آنکارا و استانبول 2-ارمنستان 3-آذربایجان 4-گرجستان 5-کویت 6-بحرین و 7-امارات است، البته با توجه به شرایط آسان تر سفر به ترکیه و هزینه کمتر، ترکیه بیشتر پیشنهاد می شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

 

دلایل رد شدن درخواست ویزای کانادا (ریجکتی)

دلیل عمده رد درخواست ویزای کانادا تشخیص افسر (آفیسر) ویزای سفارت کاناداست. به این دلیل که شما نتوانسته اید افسر را قانع کنید که به صورت موقت در کانادا مانده و فقط قصد سفر دارید. بنابراین باید برنامه ریزی شده نسبت به اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. در صورتی که افسر ویزای کانادا شما را ریجکت کند اقدام مجدد برای دریافت ویزای کانادا سخت تر خواهد شد پس اولین درخواست بسیار مهم است.

اگر شما قصد دریافت ویزای توریستی کانادا رو دارید باید بدونید به دلایل زیر افسر ویزای کانادا میتونه ویزای شمارو ریجکت کنه

نداشتن تمکن مالی برای تامین هزینه های سفر

نداشتن تمکن مالی فرد دعوت کننده برای تامین هزینه های سفر شما

قانع نشدن افسر ویزا برای اینکه شما قصد اقامت در کشور کانادا را ندارید.

داشتن سوء پیشینه

پاسپورت سفید (تاکنون سفر خارجی نرفته باشید)

نداشتن برنامه دقیقی برای سفر.

عدم سلامت مدارک درخواست شده و یا جعلی بودن آنها

معمولا متقاضی ویزای کانادا پس از رد درخواست با این متن رو به رو خواهد شد:

بر اساس قوانین مهاجرت به کانادا متقاضی باید تصمیم خود برای بازگشت به کشورش پس از سفر به کانادا را نشان دهد. شما باید به افسر ویزا ثابت کنید که واجد شرایط قوانین ویزا بر اساس بند ۱۲ قانون هستید و همچنین باید اثبات کنید که دارای تمکن مالی برای پرداخت هزینه های سفر و هزینه های زندگی خود در کانادا هستید.

پس از بررسی دقیق تمامی مدارکی که برای ما ارسال کردید، ما قانع نشدیم که شما واجد شرایط برای اخذ ویزای کانادا هستید و یا مدارک شما به صورت کامل برای ما ارسال نشده است. بنابراین با درخواست ویزای کانادا شما مخالفت می‌گردد.

اقدامات لازم پس از رد درخواست ویزای کانادا

بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا سوال می‌کنند که پس از رد درخواست ویزای کانادا چه راه کاری هایی وجود دارد؟ آیا پس از رد درخواست ویزای کانادا امکان درخواست مجدد وجود دارد؟‌ دلایل رد درخواست ویزای کانادا چیست؟‌

بارها تجربه شده است که متقاضی ویزای کانادا که در بار اول رد شده در دفعات بعدی موفق به اخذ ویزا گردیده است. مساله اصلی، دانستن این که دلیل اصلی مردودی پرونده ویزای کانادا چه بوده و اینکه افسر ویزا دقیقا به چه دلایلی ویزا را رد کرده است بسیار حائز اهمیت است.

نامه رد درخواست که پس از انگشت نگاری در دفاتر وکالتی صادر می‌شود معمولا موارد کلی و جنرال را مورد اشاره قرار می‌دهد که این موضوع کمک دقیقی به متقاضیان جهت برطرف کردن مشکلات پرونده نمی‌کند. در این موارد امکان دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر نظر افسر ویزا در هنگام رد درخواست پرونده وجود دارد و بر اساس آن متقاضی میتواند رویکرد افسر ویزا را نسبت به پرونده بداند.

با دانستن دلایل اصلی رد درخواست ویزا، متقاضی میتواند شانس خوبی برای قبولی در دفعات بعدی داشته باشد. توجه داشته باشید که هرگز بدون ایجاد تغییر در پرونده درخواست مجدد ویزا ندهید زیرا به احتمال زیاد مجددا درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

 

نکات تکمیلی اقدام برای ویزای توریستی کانادا

با دقت به نکات زیر درباره ی ویزای مولتی کانادا دقت بفرمایید:

1. داشتن ویزای شینگن الزام نیست اما تاریخچه ی سفر قوی در پرونده ی درخواست شما برای دریافت ویزای کانادا موثر است. این مورد به صورت تجربی ثابت شده که زمانی که افراد از سوی سفارت کانادا ریجکت می شوند در نامه ی ریجکتی سفارت کانادا موردی رو انتخاب میکنن با عنوان ضعیف بودن تاریخچه سفر و در هیچ کجا عنوان نشده که الزام به وجود ویزای شینگن خواهید داشت.

ویزای شینگن برای اثبات بازگشت شما از سفر به کانادا می باشد بدین صورت که با داشتن ویزای شینگن به آفیسر کانادا تفیهم میگردد که اگر قصد ماندن در کشور دیگری را داشته اید در همان کشور عنوان اتحادیه اروپا درخواست اقامت خود را مطرح می کردید. پس اگر دارای سفر هایی به کشورهای دیگر بوده اید و مدارک دیگر شما برای دریافت ویزای کانادا کامل است اجباری برای دریافت ویزای شینگن نخواهید داشت.

2. یکی از مواردی که میتوانید در دریافت ویزای کانادا بسیار تاثیر گذار باشد حتی بدون اینکه به اروپا سفری داشته باشید داشتن دعوتنامه معتبر از کشور کاناداست. حال این دعوتنامه میتواند از سوی یک دوست یا شرکت یا اقوام شما باشد. در صورتی که نمیتوانید به دعوتنامه دسترسی داشته باشید ما میتوانید در دریافت آن به شما کمک کنیم تا شانس دریافت ویزای کانادا چند برابر شود.

3. مراقب باشید که فریب وعده های دروغین لیبل جعلی ویزای شینگن یا ویزای کانادا را نخورید متاسفانه بسیاری از افراد با وعده هایی همچون چسباندن لیبل شینگن جعلی و جعل مهر ورود و خروج ویزا از متقاضیان ویزای کانادا سودجویی میکنند. باید بدانید که علاوه بر عواقب جعل که میتواند گریبان گیر شما شود در صورتی که آفیسر به جعلی بودن مهر شینگن پی ببرد شما از 5 تا مادام العمر از سفر به کانادا محروم خواهید شد.

در برخی از تبلیغات میبینیم که حرف از اخذ ویزای بدون مدارک و مواردی از این چنین زده شده است. واقعیت این است که بعضی از کارگزاران و عاملان ویزای تضمینی کانادا، اقدام به جعل مدارک و جعل ویزای شینگن میکنند و به خیال خود با این کار شانس ویزای کانادا متقاضی را افزایش میدهند. در صورتی که این کار نه تنها شانس اخذ ویزای تضمینی کانادا متقاضی را افزایش نمیدهد، بلکه در خواست ویزای کانادا متقاضی نیز ریجکت میشود.

4.هیچ کس نه رابطی در سفارت کانادا داشته و نه دارای امتیاز خاصی است. سیستم مهاجرت و ویزای کانادا بسیار دقیق بوده و بر مبنای قانون پایه ریزی شده و به نوعی هیچ شخصی جرات رابطه بازی در این سیستم را ندارد و باید تاکید کنیم که کسانی این مورد را عنوان میکنند که دارای تجربه کافی در این حیطه نبوده و میخواهد با این عناوین هر طور شده از موقعیت سوء استفاده کنند.

5. مراقب باشید که چیزی با عنوان ویزای فوری کانادا وجود ندارد و فقط میتوان زمان انگشت نگاری را با انتخاب کشوری که برای انگشت نگاری انتخاب می نمایید کوتاه تر کرد. و زمان تایید مدارک توسط سفارت تعیین میگردد و هیچ شخصی در کوتاه کردن زمان پاسخگویی سفارت دخالتی نخواهد داشت.

6. زمانی که سخن از ویزای تضمینی کانادا می باشد توجه داشته باشید که تضمین در عودت وجه خواهد بود و کسی نمیتواند تضمین کند که دریافت کننده ی ویزا خواهد بود.

7. ارائه دعوتنامه به هیچ عنوان تضمین کننده ی ویزا نخواهد بود اما در دریافت ویزای کانادا بسیار موثر خواهد بود البته در صورتی که جعلی نبوده و به صورت قانونی و دارای اعتبار باشد. متاسفانه بسیاری از شرکتها اقدام به درخواست ویزای کانادا با دعوتنامه های جعلی یا نامعتبر نموده اند که موجب ریجکتی بسیاری از متقاضیان ویزای کانادا شده است.

8. گروگان گیری سند ملکی به عنوان ضمانت بازگشت!! لطفا توجه داشته باشید برای درخواست ویزای کانادا سفارت این کشور هیچگونه ضمانت بازگشتی از متقاضیان دریافت نمی کند. به هیچ عنوان سند املاک خود را در اختیار سودجویان قرار ندهید که یک عمر پشیمانی به بار خواهد آورد.

9. توجه داشته باشید که سفارت به هیچ موسسه، آژانس یا شرکتی هیچگونه امتیازی نمی دهد و متقاضی خود میتواند درخواست کننده ی ویزا باشد و الزامی برای انتخاب کارگزار از سوی سفارت ندارد. اما میتواند از تجربه ی کارگزاران دارای اعتبار استفاده نماید.

این مورد را میتوان با این مثال بیان کرد که شخصی برای دریافت حق خود در دادستانی میتوانید شخصا از حق خود دفاع کند، در عین حال می تواند یک وکیل با تجربه را انتخاب کند تا مدافع حقوق شخص باشد اما دادگاه شخص را مجبور به انتخاب وکیل نمی کند.

10.