Home / مشاوره / در خصوص ویزای تحصیلی و توریستی کانادا و کبک / مراحل و چگونگی تقاضای آنلاین ویزاهای موقت بازدیدکننده، دانشجویی و کار کانادا

مراحل و چگونگی تقاضای آنلاین ویزاهای موقت بازدیدکننده، دانشجویی و کار کانادا

برای تقاضای آنلاین ویزاهای موقت بازدیدکننده، دانشجویی و کار کانادا مراحل ذیل را طی نمایید:

قدم اول–   تقاضانامه های خود را بطور آنلاین ارسال نمایید. در صورتیکه سیستم بیومتریک شامل شما شود، لطفا از پرداخت وجه سرویس بیومتریک ( 85 دلار کانادا) اطمینان حاصل نمایید. (از تاریخ یازدهم دسامبر 2013 متقاضیان ایرانی ویزای بازدیدکننده، دانشجویی و کار بین 14 و 79 سال، ملزم به ارائه داده های بیومتریک خود شامل اثر انگشت و عکس می باشند).

برای دادن اطلاعات بیومتریک خود می توانید به مراکز ویزای “VAC” شامل مراکز VAC در آنکارا و استانبول ترکیه مراجعه نمایید.

قدم دوم–  برای ارائه مشخصات بیومتریک خود در دفاتر VAC حضور پیدا کنید. دفاتر VAC در ترکیه ( آنکارا و استانبول) مجهز به سیستم ثبت اطلاعات بیومتریک می باشند.  شما می توانید لیست مراکز و دفاتر VAC را در وبسایت CIC بیابید. توجه داشته باشید که در این مرحله احتیاجی به پرداخت هزینه خدمات اصلی VAC نیست چرا که 85 دلار پرداخت شده برای بیومتریک، این خدمات را نیز در بر می گیرد. با وجود این هزینه مذکور شامل هزینه خدمات جانبی نمی گردد. ضمن اینکه برای ارائه بیومتریک میاز به گرفت وقت قبلی نمی باشد و تا حداکثر یک ماه پس از پرداخت و سابمیت آنلاین اپلیکیشن خود هر زمان که مایلید می توانید به دفاتر وک مراجعه کنید. مدارکی که باید همراه خود داشته پرینت رسید پرداخت آنلاین و نامه بیومتریک که پس از پرداخت هزینه از سوی CIC دریافت نموده اید می باشد.

قدم سوم–  زمانی که پاسپورت شما از سوی بخش ویزا خواسته شود، لطفا آن را به مرکز “VAC”اولیه ای که اطلاعات بیومتریک شما را ثبت کرده ارسال نمایید.  اگر پاسپورت خود را به یک ” مرکز وک متفاوت” ارسال نمایید مجبور به پرداخت هزینه اضافی یعنی هزینه انتقال پاسپورت خواهید بود. لطفا توجه داشته باشید که با استفاده از خدمات ویزای VAC در ارسال پاسپورت، قادر به پیگیری آنلاین آن نیز خواهید بود.

برای اجتناب از هرگونه دیرکرد، به متقاضیان توصیه می گردد که از طریق تقاضای آنلاین اقدام نمایند.

x

Check Also

بررسی درخواست ویزای کار موقت work permit application چه مدت زمان می برد؟

بررسی درخواست ویزای کار موقت work permit application چه مدت زمان می برد؟

زمان بررسی درخواست ویزای کار موقت work permit application متغیر است و به نوع درخواستی که سابمیت کرده اید بستگی دارد. اطلاعات مربوط به مدت زمان بررسی درخواست ها را می ...