Home / مشاوره / در خصوص ویزای تحصیلی و توریستی کانادا و کبک / اکانت MyCIC برای درخواست آنلاین ویزای کانادا Canadian online Visa Application

اکانت MyCIC برای درخواست آنلاین ویزای کانادا Canadian online Visa Application

برای ارائه درخواست آنلاین online application باید یک اکانت MyCIC ایجاد نمایید. به منظور ثبت نام ابتدا به سایت درخواست ویزای کانادا زیر مراجعه نمایید.

قدم اول: ساخت اکانت MyCIC برای درخواست آنلاین ویزای کانادا

برای درخواست آنلاین ویزای کانادا Canadian online Visa Application، به یک کلید الکترونیکی برای دسترسی امن به اکانت خود نیاز دارید که به آن GCKey گفته می شود. در لینک بالا بر روی گزینه Continue to GCKey کلیک نمایید. سپس در صفحه بعد گزینه Register در سمت چپ را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی آیکون I accept در قسمت Terms and Conditions of Use، صفحه ای ظاهر می شود که در آن بایستی طبق دستورالعمل یک کلمه کاربری (User ID) و رمز عبور (Password) برای خود ایجاد نمایید. و آن را در جایی ذخیره کنید که هر بار برای ورود به اکانت خود به این کلمه کاربری و رمز عبور نیاز خواهید داشت.

قدم دوم: پرکردن اطلاعات شخصی در MyCIC

در صفحه بعدی در پاسخ به پرسش ?Do you have a client ID گزینه No را انتخاب نمایید. برای تکمیل ثبت نام اطلاعات شخصی خود را که شامل نام (Given Name)، نام خانوادگی (Last Name)، تاریخ تولد (Date of Birth)، کشور محل تولد (Country of Birth)، شماره گذرنامه (Passport Number) می باشد وارد نمایید.

و پس از کلیک بر روی گزینه Continue در بخش بعد 4 پرسش امنیتی خود (security questions) را انتخاب نموده و پاسخ می دهید.

قدم سوم: چهار سوال امنیتی در اکانت MyCIC

این 4 پرسش و پاسخ را در جایی ذخیره نمایید چون هر بار که وارد اکانت MyCIC خود می شوید یکی از این سؤالات از شما پرسیده می شود. پس از این مرحله آدرس ایمیل خود را وارد نموده و آیکون save را کلیک نمایید.

پیغام ها و آپدیت های مربوط به شما به ایمیلی که اعلام نموده اید ارسال می شود و نیازی نیست هر بار به اکانت MyCIC خود وارد شوید.

پس از ذخیره ایمیل و سؤالات امنیتی بر روی گزینه Apply Online کلیک نمایید و در صفحه بعد کد چک لیست شخصی (Personal Checklist Code) که در وبسایت CIC پس از پاسخ به پرسش ها در قسمت Come to Canada  wisard به دست آورده اید، وارد نمایید و گزینه continue را کلیک کنید.

قدم چهارم: بازبینی سوالات در اکانت MyCIC

قسمت بعد Review your answers هست که می توانید پاسخ های خود را در صورت نیاز با کلیک بر روی گزینه modify تغییر دهید. با کلیک برروی گزینه continue به صفحه توضیحات در مورد نحوه آپلود مدارک مورد نیاز برای درخواست آنلاین ویزای کانادا می روید.

پس از آن می توانید مدارک خود را آپلود نموده و با کلیک بر روی گزینه Exit اطلاعات شما ذخیره می شود و یا می توانید continue را برای review application و پرداخت آنلاین انتخاب نمایید.

قدم پنجم: پرداخت هزینه ویزای کانادا در اکانت MyCIC

باید دقت نمایید که مدارک شما قبل از پرداخت کامل باشد. پرداخت از طریق کارت اعتباری انجام می شود که در صورت تمایل می توانید این بخش را به بازارگردی بسپارید.

برای این کار کلمه کاربری، رمز عبور و 4 سؤال امنیتی به علاوه نام و نام خانوادگی انگلیسی خود را (مطابق با گذرنامه) برای ما بفرستید تا ظرف چند دقیقه پرداخت آنلاین هزینه ویزای کانادا در اکانت MyCIC شما انجام شود.

پس از اتمام فرآیند درخواست آنلاین ویزای کانادا می توانید رسید پرداخت و application submitted را دریافت و پرینت بگیرید.

x

Check Also

بررسی درخواست ویزای کار موقت work permit application چه مدت زمان می برد؟

بررسی درخواست ویزای کار موقت work permit application چه مدت زمان می برد؟

زمان بررسی درخواست ویزای کار موقت work permit application متغیر است و به نوع درخواستی که سابمیت کرده اید بستگی دارد. اطلاعات مربوط به مدت زمان بررسی درخواست ها را می ...