Home / مسترکارت مجازی MasterCard

مسترکارت مجازی MasterCard

معرفی مسترکارت مجازی   |  What is a virtual prepaid MasterCard

یکی از معروف ترین و بهترین گیفت کارت های مجازی بین المللی که در کشور عزیزمان ایران قابل استفاده می باشد مسترکارت مجازی Virtual MasterCard می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است از نوع مسترکارت Master Card می باشد. قابل ذکر است که مسترکارت مجازی Virtual MasterCard از موسسه مالی در کشور اردن صادر می شود.

گیفت کارت مجازی مستر GiftCard Master EZ-GYFT

مسترکارت مجازی Virtual MasterCard

مستر کارت مجازی نوعی کارت پیش پرداخت (PrePaid) است که در کلیه درگاه های مستر کارت بین الملل (Global) قابل استفاده است. به لحاظ اینکه این کارت ماهیتاً به صورت مجازی (Virtual) صادر می شود و فیزیک کارت ندارد، طبیعتاً هزینه صدور آن نیز پایین تر از سایر انواع کارت ها می باشد.

شما با داشتن این کارت می توانید انواع پرداخت های آنلاین مثل؛ پرداخت هزینه های سفارت و ویزا، پرداخت های دانشگاهی (ثبت نام آزمون TOEFL، GRE، هزینه اپلیکیشن فی، …)، خرید از وبسایت های خارجی نظیر؛ آمازون، ebay،…، پرداخت هزینه های سفارتی و مهاجرتی، پرداخت هزینه های دوره های حرفه ای و… را انجام دهید.

خصوصیات مسترکارت مجازی    |    virtual mastercard Specifications

کارت های پیش پرداخت یا به عبارتی مسترکارت مجازی Virtual MasterCard بواسطه خصوصیات ویژه ای که دارد آن را از دیگر کارت های موجود در بازار ایران متمایز ساخته است.

 •  این کارت‌ها از نوع مستر‌کارت مجازی (Virtual MasterCard) بوده و صادره از کشور اردن می‌باشد که با نام تجاری ezGyft عرضه می‌شود.
 • گیفت کارت ها قابلیت شارژ مجدد ندارند و با موجودی ای که شما در لحظه صدور درخواست می دهید (مضربی از عدد ۵ و بین 25 تا ۵۰۰ دلار باشد) صادر می شود.
 • این موجودی دقیقاً در گیفت کارت وجود دارد و شما می توانید از تمام موجودی استفاده کنید آن را به صفر برسانید.
 • مسترکارت مجازی Virtual MasterCard، از زمان صدور و تحویل آن به شما به مدت سه ماه اعتبار دارد.
 •  ارز کارت به دلار می باشد: هرچند که از کارت های بین المللی می توان پرداخت با هر ارزی را انجام داد ولی مزیت مسترکارت مجازی Virtual MasterCard این است که براساس دلار آمریکا صادر شده و ارز آن به دلار آمریکاست. با توجه به اینکه اکثر پرداخت های آنلاین بر اساس دلار آمریکا می باشد دیگر نیازی به کارمزد بابت تبدیل ارز به دلار آمریکا نیست. هرچند و امکان پرداخت تمام ارزهای خارجی از طریق آن ها وجود دارد.
 • مسترکارت مجازی Virtual MasterCard قابلیت شارژ مجدد ندارند. یعنی مسترکارت مجازی را با همان مبلغ موجودی مثلا 100 دلار که خریداری نمائید تا 3 ماه می توانید این 100 دلار را خرج کنید و نمی توان در طول مدت اعتبار کارت (3ماه) موجودی به آن اضافه نمود.
 • مستر کارت مجازی به صورت Prepaid است، یعنی دارای حساب بانکی پشتیبان جهت دریافت و ارسال پول نبوده و فقط با این کارت می توان خرید اینترنتی انجام داد.
 • MasterCard مجازی، یک بار شارژ می‌باشد و امکان شارژ مجدد آن وجود ندارد.
 • این کارت‌ها با نام می‌باشد و به نام شما و همراه با Billing Address (که در زمان پرداخت آنلاین به آن نیاز دارید) صادر می‌شود، که این آدرس نیز به همراه سایر اطلاعات کارت پس از خرید کارت برای شما ارسال می‌شود. همچنین شما می‌توانید مشخصات خود را در کنترل پنل کارت نیز مشاهده فرمایید.
 • در صورت نیاز می‌توانید در هر زمان که بخواهید و به دلیل ملاحظات شخصی در مورد امنیت کارت خود، این کارت را غیر فعال یا فعال کنید. در تعداد دفعات غیر فعال کردن یا فعال کردن کارت محدودیتی وجود ندارد. در زمانیکه کارت غیرفعال است هیچ موجودی از کارت شما امکان کسر شدن ندارد.

قابلت های ویژه مسترکارت مجازی   |   Special features of virtual mastercard

 • امکان صدور 5 عدد مسترکارت مجازی در هر لحظه برای هر آدرس ایمیل.
 • مستر‌کارت مجازی هیچ گونه محدودیتی در مبلغ یا تعداد تراکنش ندارد. یعنی مثلا شما یک مسترکارت مجازی به مبلغ 500 دلار از بازارگردی تهیه کرده اید، شما می توانید این 500 دلار را در یک تراکنش 500 دلاری خرج کنید و یا در 10 تراکنش 50 دلاری یا به هر شکل دیگر.
 • با مستر‌کارت مجازی، امکان پرداخت به دلار آمریکا و انواع دیگر ارزها (مانند پوند، یورو، دلار استرالیا، دلار کانادا و همه انواع ارزهای دیگر) وجود دارد.
 • یکی دیگر از اصلی ترین مزیت های مسترکارت مجازی Virtual MasterCard را می توان قابلیت بسیار مناسب این نوع از مسترکارت های بین المللی در مشاهده آنی و لحظه ای تراکنش ها بصورت آنلاین دانست. به این صورت که هر زمان شما از گیفت کارت مستر خود هزینه ای را پرداخت می کنید می توانید در پنل مدیرت مسترکارت ای زی گیفت که در سایت بازارگردی وجود دارد لاگین کرده و اطلاعات کارت خود شامل میزان موجودی فعلی مسترکارتتان، لیست دقیق تراکنش های انجام گرفته با کارتتان و … را مشاهده نمائید.
 • در هنگام استفاده از مسترکارت مجازی برای پرداخت آنلاین هیچ کارمزدی کسر نمی‌شود. یعنی اگر مبلغ پرداختی شما برابر با 305 دلار آمریکا باشد، دقیقاً معادل همین مبلغ از کارت کسر می‌شود.
 • مسترکارت مجازی امکان بازگشت پول (Refund) مبالغ پرداخت شده را دارد. یعنی اگر به هر دلیلی تمام یا بخشی از مبالغ پرداخت شده قبلی به کارت بازگردد، این مبلغ ریفاند می‌شود و به موجودی کارت شما اضافه می‌شود.
 • آدرس صورتحساب (Billing Address) بطور پیش فرض برای شما در کشور امارات متحده عربی تنظیم می شود ولی شما می توانید هر زمان که مایل باشید براحتی در قسمت مدیریت حساب گیفت کارت لاگین کنید و آدرس صورتحساب ( Billing Address ) را آن طور که مایل باشید به هر کشور و هر آدرسی تغییر دهید.
  – کارت در روزی که سفارش می دهید برای شما صادر شده و اطلاعات کارت برای شما ایمیل می شود.
  – از مسترکارت مجازی Virtual MasterCard برای پرداخت هزینه هایی که بصورت دوره ای می باشند نمی توان استفاده کرد و درصورتیکه شما پرداخت های دوره ای (ماهانه، سالانه یا …) نیاز است مسترکارت فیزیکی را تهیه نمائید.
 • امکان مشاهده ی تراکنش ها تا یک ماه پس از انقضای کارت – پس از انقضای کارت حداکثر تا یکماه می توانید تراکنش های خود را مشاهده نمائید و یا بصورت فایل دانلود کنید. بعد از آن دسترسی وجود نخواهد داشت.

مدت اعتبار مسترکارت مجازی  |

 • این کارت‌ها تا سه ماه پس از تاریخ صدور اعتبار دارند و پس از گذشت این زمان منقضی (Expire) می‌شوند و قابل استفاده نخواهند بود. از این رو پیشنهاد ما این است که تنها در صورتی که حداکثر ظرف سه ماه آینده تمامی موجودی کارت را مورد استفاده قرار می‌دهید آن را سفارش دهید.

 

چه تعداد مسترکارت مجازی می توان سفارش داد؟

 • با توجه به این که مستر کارت روی اکانت افراد در سایت emoneyonlineservices.com صادر می‌شود، با هر ایمیل آدرس، می‌توان برای صدور حداکثر پنج مستر‌کارت مجازی با موجودی بالای 25 دلار اقدام نمود. پس اگر با یک ایمیل آدرس بخواهید بیش از پنج کارت سفارش دهید، لازم است موجودی حداقل یکی از پنج کارت قبلی زیر 5 دلار باشد.
 • بنابراین در صورتیکه نیاز به مسترکارت بیشتر از 5 عدد دارید، یا با آدرس ایمیل دیگری باید درخواست دهید و یا موجودی یک یاز کارت های قبلی خود را به کمتر از 5 دلار برسانید تا بتوانید مسترکارت مجازی جدید سفارش دهید.

 

پرداخت های قابل انجام با مسترکارت مجازی

 • مسترکارت مجازی Virtual MasterCard بصورت مجازی می باشد و بنابراین شما نمی توانید همراه خود در سفرهای خارجی برای پرداخت هزینه هایتان از طریق پایانه های فروشگاهی POS که مستر کارت Master card قبول می کنند، استفاده کنید.
 • ضمناً مسترکارت مجازی Virtual MasterCard برای پرداختهای اینترنتی شما نیز براحتی قابل استفاده می باشند و شما می توانید از اطلاعات کارت شامل شماره کارت، تاریخ انقضا و CVV2 برای پرداخت های آنلاین استفاده نمائید.
 • امکان استفاده از این کارت در سایت Microsoft یا سایت های مشابه. در این حالت لازم است که شما بیلینگ آدرس خود را مطابق با کشور صادر کننده که اردن است انتخاب کنید. بعنوان مثال می توانید از آدرس زیر استفاده کنید: P.O.Box 852361, Amman 11175, Jordan  برای سایت های مشابه نیز، در صورتی که پرداخت تکرار شونده (Recurring Payment) نباشد، به همین صورت است.

 

چه پرداخت هایی را با مسترکارت مجازی نمی توان انجام داد؟

این کارت ها با توجه به تاریخ اعتبار کوتاه مدت و نیز با توجه به مجازی بودن، برای برخی از پرداخت ها پذیرفته نمی شوند . پرداخت هایی که با کارت های مستر مجازی انجام نمی-شوند عبارت اند از :
پرداخت های آفلاین

 • آیتیونز آمریکا، پرداخت های Apple ( از نوع تکرارشونده هستند)
 • گوگل ادواردز Google Adwords (از نوع تکرارشونده است)
 • کلیه سایت های شرط بندی و غیراخلاقی (Gambling and Adult Sites)
 • پرداخت‌های تکرار شونده (Recurring Payment) به صورت دوره‌ای (هفتگی، ماهانه و سالانه) یا به عبارتی دیگر به صورت آبونمان است. در این نوع پرداخت‌ها اطلاعات کارت در وب سایت مربوطه ذخیره می‌شود و در دوره‌های مشخص هفتگی، ماهانه یا سالیانه مبلغ مشخصی از کارت کسر می‌شود. انجام این نوع از پرداخت‌ها، با این کارت‌ها امکان پذیر نمی‌باشد.
 • مستر کارت مجازی تنها برای پرداخت‌های آنلاین مناسب بوده و برای استفاده در پرداخت‌های آفلاین قابل استفاده نخواهد بود.
 • موجودی کارت‌ مسترکارت مجازی می‌تواند از 25 تا 500 دلار باشد. مبلغ موجودی کارت نیز می‌بایست ضریبی از عدد 5 باشد. به عنوان مثال ما می‌توانیم کارتی با موجودی 25 دلار، 150 دلار یا 205 دلار و سایر موجودی‌هایی که مضربی از 5 هستند را صادر نماییم. لذا مبالغ بالاتر از 500 دلار توسط مسترکارت مجازی قابل انجام  نمی باشد.
 • از آنجا که این MasterCard از نوع مجازی و فاقد فیزیک (کارت پلاستیکی) می‌باشد، امکان خرید حضوری با استفاده از دستگاه‌های POS فروشگاهی یا دریافت پول نقد از دستگاه‌های خودپرداز (ATM) در خارج از کشور وجود ندارد. درست به همین دلیل، این کارت ها برای پرداخت در وب سایت هایی که ممکن است بعداً از شما اسکن کارت یا اصل کارت را بخواهند نیز مناسب نیستند. به عنوان مثال این کارت ها برای رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما توصیه نمی شوند زیرا سایت های مرتبط با این خدمات ممکن است بعد از پرداخت از شما تصویر کارت را بخواهند. برای پرداخت هایی از این دست، بهتر است “مستر کارت هدیه فیزیکی” تهیه نمایید.

 

ریفاند به مسترکارت مجازی

 • مسترکارت مجازی امکان بازگشت پول (Refund) مبالغ پرداخت شده را دارد. یعنی اگر به هر دلیلی تمام یا بخشی از مبالغ پرداخت شده قبلی به کارت بازگردد، این مبلغ ریفاند می‌شود و به موجودی کارت شما اضافه می‌شود.
 • در صورتی که پس از دوره اعتبار کارت (یعنی پس از 3 ماه) به هر دلیلی مثل ریفاند، مبلغی به کارت بازگردانده شود، فقط تا 2 هفته پس از تاریخ اعتبار کارت و به شرط دارا بودن بالای 10 دلار موجودی در کارت، با درخواست شما و پس از کسر 5 تا 10 دلار از موجودی کارت قبلی، مابقی مبلغ موجودی به مستر کارت مجازی جدیدی انتقال می‌یابد.

 

کارمزد تراکنش پرداخت در مسترکارت مجازی

 • بدون کارمزد تراکنش در خریدهای اینترنتی به دلار آمریکا. 
 • تنها کارمزدی که در هنگام استفاده از این کارت‌ها ممکن است از موجودی کارت شما کسر شود برای تراکنش‌های ناموفق می‌باشد، یعنی به هر دلیلی مثل ورود اشتباه CVV2 یا تاریخ انقضا کارت (Expiration Date) و همین‌طور ناکافی بودن موجودی کارت در هنگام پرداخت، مبلغ 50 سنت (0.5 دلار) از کارت کسر می‌شود. از این رو لازم است تا در زمان خرید کارت به این نکته توجه داشته باشید که موجودی کارت شما بهتر است اندکی بالاتر از مبلغ پرداخت شما باشد، تا در صورت کسر این کارمزد، با کمبود موجودی مواجه نشده و در پرداخت شما مشکلی پیش نیاید.
 • با مستر‌کارت مجازی، امکان پرداخت به انواع ارزها (مانند پوند، یورو، دلار استرالیا، دلار کانادا و همه انواع ارزهای دیگر) وجود دارد اما از آنجا که ارز پایه این کارت، دلار آمریکا می باشد و به دلار آمریکا نیز شارژ می‌شود، در صورتی که پرداخت شما به یورو، دلار کانادا، دلار استرالیا، پوند یا سایر ارزها باشد، به مبلغ پرداختی شما حداکثر 4 درصد کارمزد جهت تبدیل واحد ارز بین بانکی اضافه می‌شود و این میزان بیشتر از موجودی کارت کسر می‌شود.

چگونه می توان موجودی کارت و لیست تراکنش ها را چک کرد؟

شما می توانید از “مدیریت کارت صاحبان مستر کارت” وارد شده و اطلاعات کارت، موجودی کارت و نیز جزییات تراکنش های انجام گرفته توسط کارت خود را به صورت لحظه ای چک نمایید.
لازم به ذکر است در پنل شما، پرداخت ها ابتدا در قسمت پردازش نشده (Pending Transactions) قرار می گیرند و پس از تأیید، به بخش پرداخت های پردازش شده (Posted Transactions) منتقل می گردند. تمامی پرداخت های ناموفق شما نیز با ذکر دلیل انجام نشدن پرداخت در قسمت Decline ثبت می شود.

 

ارزهای قابل پرداخت توسط مسترکارت مجازی

هرچند که از کارت های بین المللی می توان پرداخت با هر ارزی را انجام داد ولی مزیت مسترکارت مجازی Virtual MasterCard این است که براساس دلار آمریکا صادر شده و ارز آن به دلار آمریکاست. با توجه به اینکه اکثر پرداخت های آنلاین بر اساس دلار آمریکا می باشد دیگر نیازی به کارمزد بابت تبدیل ارز به دلار آمریکا نیست. هرچند و امکان پرداخت تمام ارزهای خارجی از طریق آن ها وجود دارد.

 

با موجودی مانده در مسترکارت مجازی چه کنم؟

به دلیل آن که امکان تمدید مسترکارت مجازی پس از گذشت تاریخ انقضای آن وجود ندارد (سه ماه)، جهت استفاده از موجودی باقی مانده در کارت خود، پیش از منقضی شدن آن می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده نمایید:

 • کارت به کارت: در این روش در صورتی که شما مستر کارت قابل شارژ داشته باشید، می‌توانید موجودی مستر کارت هدیه فیزیکی یا مسترکارت مجازی خود را با کسر حداکثر 5 دلار کارمزد، به مسترکارت قابل شارژ منتقل کنید و بدین ترتیب موجودی کارت خود را حفظ نمایید.
 • صدور مسترکارت مجازی جدید: در این روش شما پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت emoneyproductservices.com، با استفاده از گزینه ی Issue Virtual Card امکان صدور کارت مجازی جدید (پیش از اتمام انقضا کارت اصلی) با موجودی مستر کارت فعلی خود را دارید. در این روش شما با کسر 3 دلار کارمزد می‌توانید مستر کارت مجازی جدیدی با سه ماه اعتبار (از لحظه صدور کارت مجازی جدید) در پنل خود ایجاد نمایید.
 • فروش مانده کارت: اگر شما موفق نشدید در مدت اعتبار کارت از موجودی کامل مسترکارت خود استفاده کنید، می توانید حداکثر 10 روز پیش از انقضا کارت و با کسر کارمزد، موجودی مستر کارت خود را به فروش برسانید و مبلغ آن را بصورت ریالی دریافت نمایید. جهت کسب اطلاع از نحوه و قوانین خرید مانده کارت می‌توانید به صفحه “خرید مانده کارت” مراجعه نمایید.

قیمت و هزینه صدور مسترکارت مجازی

[موجودی + هزینه صدور (20 دلار)] ضربدر [قیمت روز دلار بازارگردی] ضربدر [۱٫۰9( کارمزد 9درصدی)]

ثبت سفارش مسترکارت مجازی