Home / آزمون های بین المللی / آزمون آیلتس IELTS / پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون آیلتس IELTS در britishcouncil

پرداخت هزینه ثبت‌نام آزمون آیلتس IELTS در britishcouncil

معرفی بریتیش کانسیل

بریتیش کانسیل www.britishcouncil.org باهدف ایجاد دانش و فهم دوستانه بین مردم بریتانیا و مردم سراسر جهان یا به عبارتی باهدف ایجاد روابطی فرهنگی تاسیس گردید. britishcouncil برگزارکننده آزمون آیلتس در سرتاسر دنیا می‌باشد.
آزمون (IELTS (International English Language System در دو نوع Academic و General training برگزار می‌شود و داوطلبان باید براساس شروط مقررشده توسط موسسه یا دانشگاه پذیرش کننده، یکی از این دو نوع آزمون را بنا به نیاز خود انتخاب نمایند.

معرفی آزمون آیلتس (IELTS) (International English Language Testing System)

آزمون آیلتس (IELTS) (International English Language Testing System) مشابه آزمون تافل (TOEFL) و آزمون جی آر ای (GRE)، آزمونی است که به بررسی سطح مهارت و دانش زبان انگلیسی داوطلبین شرکت کننده در آن می پردازد. این آزمون برای اشخاصی که قصد ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

نحوه برگزاری آزمون IELTS

امتحان آیلتس (IELTS) به صورت مشترک توسط شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) ، مرکز آیلتس استرالیا (IELTS Australia) و دانشگاه کمبریج انگلستان (University of Cambridge) برگزار می گردد. این آزمون در دو حالت مختلف آکادمیک (Academic) و عمومی (General Training) برگزار می گردد. آزمون IELTS Academic ویژه متقاضیانی است که قصد ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند. آزمون IELTS General Training نیز برای سایر مقاصد مانند مهاجرت و گرفتن اقامت، گذراندن دوره های حرفه ای و شغلی و … کاربرد دارد.

پرداخت هزینه آیلتس خارج از کشور

در آزمون IELTS تمامی مهارتهای اصلی زبان انگلیسی شامل خواندن (Reading) ، نوشتن (Writing) ، شنیدن (Listening) و صحبت کردن (Speaking) مورد ارزیابی قرار می گیرند. دو بخش شنیدن و صحبت کردن (Listening & Speaking) در هر دو نوع آزمون (آکادمیک و عمومی) یکسان هستند، اما دو قسمت خواندن و نوشتن (Reading & Writing) متفاوت می باشند.

مدت زمان آزمون برای بخشهای Reading ، Writing و Listening مجموعا 150 دقیقه (60+60+30) و برای بخش Speaking که به صورت مجزا برگزار می گردد، 11 تا 14 دقیقه می باشد.

نمره قبولی در امتحان IELTS بسته به دانشگاه یا ارگانی که قرار است نمره خود را به آن ارسال نمایید، متفاوت است. به طور کلی نمره کسب شده در این آزمون بین 0 تا 9 می باشد.

مراکز برگزاری آزمون IELTS

در حال حاضر آزمون آیلتس (IELTS) در بیش از 1100 مرکز در 140 کشور جهان برگزار می گردد. در کشور ایران نیز موسساتی همچون آيلتس تهران، ايرسافام، عصر دین و دانش، دانشگاه آزاد اسلامی و … مجری برگزاری این آزمون می باشند. اما در برخی مواقع داوطلبان ایرانی شرکت در این آزمون با اختیار خودشان و یا از روی اجبار به دلایل مختلف (مانند اینکه در بازه زمانی مورد نظرشان، نوع آزمونی که می خواهند در آن شرکت کنند، در مراکز ایران برگزار نگردد) باید در کشورهای دیگر در آزمون آیلتس شرکت نمایند.

مراکز شناخته شده و نزدیک به ایران که اکثر داوطلبان انتخاب می کنند، شامل شهرهای زیر است: ترکیه (آنکارا و استانبول)، ارمنستان (ایروان)، گرجستان (تفلیس) و آذربایجان(باکو). در اینصورت مبلغ آزمون به صورت غیرریالی و از طریق کارت های اعتباری بین المللی ( مستر کارت یا ویزا کارت ) قابل پرداخت می باشد.

شما به سهولت می توانید با خرید یک مسترکارت یا ویزا کارت از بازارگردی، همانند پرداخت هزینه آزمون با کارتهای شتابی خود به مراکز برگزاری آزمون داخل کشور، پرداخت ارزی خود جهت شرکت در آزمون IELTS در یکی از مراکز خارج از کشور را انجام دهید.

 ثبت سفارش پرداخت هزینه ثبت نام آزمون آیلتس IELTS در britishcouncil

برای ثبت‌نام آزمون آیلتس در سرتاسر دنیا کافی ست به https://www.britishcouncil.org/ مراجعه کرده و کشور محل برگزاری آزمون را انتخاب نمایید. در قدم بعد می‌بایست تاریخ آزمون و شهر محل آزمون و نوع آزمون (academic یا general training) را مشخص کنید.

قبل از رسیدن به مرحله پرداخت می‌بایست در فرم مربوطه اطلاعات شخصی (نام و نام خانوادگی، ایمیل،جنسیت و کشور محل تولد و…)، آدرس محل سکونت، کد پستی و شماره تلفن و… را وارد نموده همچنین لازم است اسکن پاسپورت متقاضی نیز ضمیمه گردد.

پرداخت در این سایت از طریق ویزا کارت می‌باشد و بدین منظور شما می‌توانید از خدمات بازارگردی استفاده نمایید.