Home / آزمون های بین المللی / پرداخت هزینه ثبت نام آزمون LSAT

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون LSAT

آزمون ال ست Law School Admission Test) LSAT) چیست؟

آزمون ال ست Law School Admission Test) LSAT) یا آزمون پذیرش دانشکده حقوق، توسط  مرکز پذیرش دانشجویان حقوق ال سک Law School Admission Council) LSAC) چهار بار در سال ارائه می شود و مهلت ثبت نام آن یک ماه قبل از موعد آزمون است.
این آزمون برای گرفتن پذیرش از بیشتر دانشکده های حقوق لازم است و دانشکده های ممتاز به دنبال نمرات نزدیک به حد عالی (مثلا ۱۷۰ از ۱۸۰) می باشند.

این آزمون LSAT درحال حاضر توسط بعضی کشورها همچون امریکا، کانادا، دانشگاه ملبورن در استرالیا برای متقاضیان تحصیل در رشته حقوق چهارمرتبه در سال برای آنهایی که حداقل مدرک لیسانس دارند طراحی گردیده است. شایان ذکر است بسیاری از این کشورها هم اکنون این شرط را برای دانشجویان حقوق در نظر می گیرند.

در بین کشورهای دنیا بیشترین تعداد متقاضیان مدارس حقوق متعلق به کانادا و کمترین به برزیل می باشد، البته این کشورها که در سایت www.lsac.org آمده اند از زمره کشورهایی می باشند که حداقل ۵۰ متقاضی را دارند.

این امتحان از سوی مرکزی به نام LSAC (Law School Admission Council) برگزار گردیده و سطح دانش متقاضیان رشته حقوق را از حیث منطق، درک مطلب، تطبیق مسایل و نوشتار بررسی می نماید.

متاسفانه در بعضی از کشورها متقاضیان تحصیل درعلم حقوق از حیث علم منطق((Logical Reasoning ارزیابی نمی گردند. این مرکز (LSAC) در ایالت پنسیلوانیا شهر فیلا دلفیای امریکا مستقر بوده که ازمونLSAT رادر بیش از ۲۰۰ دانشکده حقوق در سراسر دنیا به طور تقریبی در یک روز واحد برگزار می نماید. این ازمون هر ۳ ماه یک بار درتمام دانشکده های حقوق که مورد تایید مرکز LSAC می باشند و از طرف کانون وکلای امریکا American Bar association مورد تایید بوده با حضور ناظرانی متعدد برگزار می گردد.

بخش های آزمون ال ست

این آزمون تا سال ۲۰۰۵ دارای ۴ بخش بود که در سال ۲۰۰۶ بخش دیگری به نام نوشتار به آن اضافه گردید.
چهار بخش اول مشتمل بر ۲۴ تا ۲۶ سوال می باشد و هر سوال در بخش چند گزینه ای دارای ۵ گزینه است.
این آزمون مشتمل بر ۵ قسمت تستی بوده که هر یک به مدت ۳۵ دقیقه می باشد. آزمون های جدید در مجموع ۹۹ تا ۱۰۲ ایتم امتیازی دارند. هر متقاضی در روز آزمون سوالاتی با ترتیب متفاوت از دیگری داشته که امکان تقلب و یا حدس زدن را دشوار می نماید، در انتها یک بخش نوشتاری نیز وجود دارد.

سیستم امتیاز دهی آزمون ال ست

مجموع امتیازات این ازمون ۱۸۰ و حداقل ۱۲۰ بوده که هیچ کس زیر ۱۲۰ دریافت ننموده و حدودا هیچ کس قادر به دریافت ۱۸۰ امتیاز نخواهد بود. امتیاز مورد نظر بسته به مدرسه حقوق که متقاضی قصد تحصیل در انجا را دارد متفاوت است.

نحوه ثبت نام در آزمون ال ست Law School Admission Test

متقاضیان می توانند تنها به صورت انلاین برای آزمون ثبت نام نمایند. در ابتدا می بایستی وارد سایت مرکز LSAC به ادرسwww.lsac.org شده و در بخشProspective Students بر روی گزینه The LSAT کلیک نمایند. در این صفحه تمامی اطلاعات مربوط به برگزاری آزمون و زمان بندی های هر قاره نمایش داده می شود. سپس در بخش The LSAT Date and Deadline بر روی گزینه Register now کلیک و برای خود یک پروفایل ایجاد نمایید. ورود آخرین مدرک تحصیلی، زمان، مکان و محل دانشگاه الزامی است.

یکی از شرایط بدیهی دیگر داشتن یک پاسپورت معتبر بوده که شماره آن در قسمت ثبت نام وارد می گردد. از دیگر شرایط مهم، داشتن حداقل مدرک لیسانس بوده و البته مدرک زبان (IELTS or TOEFL ) نیاز نمی باشد، معذلک آشنایی به زبان انگلیسی در حد نمره ۵/۶ IELTS برای گذراندن امتحان ضروری به نظر می رسد. پس از ثبت نام، یک نام کاربری و رمز عبور به متقاضیان داده می شود تا در صورت استفاده از خدمات سایت بتوانند برای مثال محل آزمون یا منابع آزمون را در اختیار گیرند.

شایان ذکر است متقاضیان نمی توانند در این آزمون بیش از سه بار در طول دو سال شرکت نمایند.

هزینه ثبت نام آزمون LSAT

برای ثبت آزمون LSAT هزینه ای معادل ۱۷۵ دلار امریکا و یا ۱۷۰ دلار کانادا تعیین شده که هزینه را می توان با ویزاکارت و یا مسترکارت بین المللی معتبر پرداخت نمود.

مراکز برگزار کننده آزمون ال ست Law School Admission Test) LSAT)

این آزمون در بیش از 200 دانشکده حقوق در سراسر دنیا مثل هند، استرالیا،کانادا، انگلستان و امریکا بطور همزمان در یک روز برگزار می شود.
مدت اعتبار مدرک ال ست، 5 سال است.
هزینه شرکت در آزمون ۱۷۰ دلار است. هزینه تاخیر در ثبت نام، تغییر تاریخ و سنتر آزمون هرکدام  90 دلار میباشد که میبایست از طریق کارت های اعتباری ویزا کارت و مسترکارت پرداخت شود.

ثبت سفارش پرداخت هزینه ثبت نام آزمون LSAT

بمنظور پرداخت هزینه ثبت نام  آزمون ال ست، با ارسال User ID و Password اکانت خود در سایت www.lsac.org برای ما، از خدمات بازارگردی استفاده نمائید.

 

x

Check Also

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون اس ای تی SAT معادل 86 دلار آمریکا

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون اس ای تی SAT

فهرست مطالب این بخشآزمون اس ای تی SAT چیست؟هدف آزمون اس ای تی SAT چیست؟انواع آزمون اس ای تی SATساختار آزمون اس ای تی SAT به چه صورت است؟بخش درک ...