Home / مشاوره / در خصوص آزمون تافل / مزایای اخذ مدرک آزمون تافل TOEFL چیست؟

مزایای اخذ مدرک آزمون تافل TOEFL چیست؟

کاربرد مدرک تافل

شاید آیلتس را افراد با سن و سال بیشتر نشناسند اما تافل مطمئنا حتی برای چندین نسل قبل هم شناخته شده است. کاربرد مدرک تافل آنقدر زیاد است که شاید نتوان همه انها را نام برد. شعار سازمان ETS در اینباره بسیار جالب است Go anywhere from Here و واقعا هم توانسته به این شعار جامه عمل بپوشاند.

بر طبق نظرسنجی ها هنوز هم کاربرد مدرک تافل از تمامی مدارک دیگر در دنیا بیشتر است و تقریبا تمام کشور های انگلیسی زبان ارزش این مدرک را می دانند. برای مهاجرت به کانادا ، استرالیا ، آمریکا و انگلیس آزمون تافل تقریبا ضریب پذیرش ۱۰۰% دارد. جدای اینکه تافل تا چه حد معتبر است ، یکی دیگر از کاربرد مدرک تافل این است که حتی مدرسینی که قصد تدریس زبان انگلیسی را دارند بهترین راه برای نشان دادن توانایی خود ، گرفتن نمره خوب در تافل است.

طبق اخباری که از بیشتر متقاضیان کار یا مهاجرت تحصیلی در سراسر دنیا شنیده می شود، آزمون تافل و نمره ای که در آن کسب می کنید می تواند یکی از معتبرترین معیارهای ورود به هر مرکز آموزشی یا کاری در دنیا باشد. تنها با همین توصیف کوتاه می توان فهمید که آزمون تافل TOEFL در دنیا از جایگاه خوبی برخوردار است و همین که اکثر مراکز آموزشی بین المللی این آزمون را معیار معتبری برای متقاضیان خود در نظر می گیرند نشان از اهمیت و اعتبار جهانی این آزمون دارد.

اینجا بیشتر تاکید بر بخش آموزش و دانشگاهی خواهد بود اما بدانید که بدون شک تمامی این موارد برای بالابردن امکان و شرایط استخدام در بهترین موقعیت های شغلی نیز دخیل خواهند بود. در زیر می توانید دلایل بیشتری از از اهمیت آزمون تافل را مطالعه کنید که مطمئنا می تواند شما را در تصمیم برای گرفتن مدرک تافل برای مهاجرت یا بالا بردن تخصص کاری تان مصمم تر کند.

خرید مسترکارت فیزیکی برای ثبت نام تافل اینترنتی          خرید مسترکارت مجازی برای ثبت نام تافل اینترنتی

  ثبت نام آزمون تافل اینترنتی از طریق خدمات پرداخت بازارگردی          راهنمای ثبت نام آزمون تافل اینترنتی با کارت اعتباری

داشتن انتخاب های بیشتر.

بیشتر از 9000 کالج، دانشگاه و آژانس در بیش از 130 کشور نمرات آزمون تافل را در تصمیم گیری های پذیرش ملاک قرار می دهند. این بدین معناست که نمره ی تافل شما، شما را قادر خواهد ساخت که بتوانید امکان تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را پیدا کنید و دیگر نیاز به تاکید نیست که داشتن مهارت های بالا در زبان انگلیسی برای پذیرش در هر دانشگاهی در دنیا الزامیست. جدا از این، کدام کارفرما و یا رییسی هست که شخصی را با توانمندی های بالا نخواهد؟ کدام شخصی است که داشتن مدرک تافل را یک امتیاز تلقی نکند؟

آسان بودن شرکت در آزمون.

می توانید هر زمان و در هر مرکز که مایل باشید در آزمون تافل شرکت نمایید. در حال حاضر بیش از 4500 مرکز برگزاری آزمون در بیش از 165 کشور در سطح جهان موجود است. علاوه بر این، از آنجا که کل آزمون تافل در یک روز برگزار می شود (برخلاف آزمون هایی مانند IELTS که بخش speaking در روز جداگانه و قبل یا بعد از بخش های دیگر آزمون برگزار می شود) می توانید در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.

از آنجایی که تمامی مراحل آزمون، تنها ظرف یک روز تکمیل می شوند و نمره ی شما در همان روز مشخص می شود، دیگر نیازی به مراجعه ی دوباره یا سه باره برای انجام سایر مراحل آزمون نمی باشد و این مسئله می تواند کمک فراوانی به هزینه های شما چه از نظر مالی و چه از نظر زمانی بکند (بر خلاف آزمون آیلتس که در دو الی سه مرحله برگزار می شود). به علاوه، آزمون تافل حدود 30 الی 40 بار در سال برگزار می شود که همین قضیه احتمال قبولی در آن را به صورت چشمگیری بالا می برد. حتی اگر از نظر برنامه ی زمانی در زندگی تان در فشار باشید و وقت کافی برای شرکت در آزمون تافل را پیدا نکنید، فرصت های فراوانی برای شرکت در این آزمون خواهید داشت.

سنجش توانایی های آکادمیک.

داشتن مدرک آزمون تافل به شما در اثبات توانایی های انگلیسی قابل استفاده در محیط آکادمیک کمک می کند. در آزمون تافل، می توانید متنی از یک کتاب خوانده و به یک سخنرانی گوش دهید و پس از آن در پاسخ صحبت کنید یا بنویسید. از آنجا که آزمون TOEFL شامل 100% پرسش آکادمیک می باشد، بسیاری از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی این آزمون را بهترین ملاک در تصمیم گیری پذیرش دانشجویان و متقاضیان می دانند.

ارزیابی و سنجش دقیق

یکی از دلایلی که نمره ی آزمون تافل، از طرف مسئولین پذیرش دانشگاهی و مراکز آموزشی در دنیا با رضایت تمام پذیرفته می شود این است که همه می دانند تافل از نظر دقت در سنجش مهارت های مختلف هر شخص در زبان انگلیسی از دقت و ظرافت بالایی برخوردار است.

پس از سال ها تحقیق و بررسی نتایج این آزمون در سراسر دنیا، ثابت شده است که طراحی آزمون تافل علمی و عملی است و همچنین ثابت شده است که عملکرد مناسب در این آزمون تاثیر بسزایی در تحت تاثر قرار دادن مسئولین پذیرش در هر دانشگاه یا مرکز آموزشی دارد چرا که آن ها با استفاده از نحوه ی عملکرد شما در آزمون TOEFL به میزان مهارت های شما در زبان انگلیسی پی می برند.

این قضیه برای تمامی متقاضیان کار و علاقه مندان به پیشرفت شغلی نیز صادق است.

منابع و ابزار وسیع و مناسب برای آمادگی حضور در آزمون

برعکس سایر آزمون های موجود در زبان انگلیسی، شما به منبع عظیمی از منابع آمادگی برای آزمون تافل دسترسی خواهید داشت. این منابع شامل سوالات اصلی آزمون های تافل در آزمون های سال های قبل خواهند بود که فضای واقعی آزمون تافل را می توانند به خوبی برای شما بازسازی کنند و از نظر آموزشی، ارزش بسیار بالایی برای بالا بردن سطح آمادگی شما در آزمون TOEFL خواهند داشت.

تجربه نشان داده است که مطالعه ی این منابع می تواند اثر صد در صد مثبتی در روند آماده سازی شما برای حضور در آزمون تافل داشته باشد چرا که تمرین با سوالات واقعی امتحان تافل، تاثیر بسزایی در بالا بردن آمادگی و اعتماد به نفس شما برای حضور در این آزمون خواهد داشت.

ساختار کاملا استانداردسازی شده

آزمون TOEFL به چهار قسمت تقسیم شده است: بخش خواندن، بخش شنیداری، بخش مکالمه و بخش نوشتاری. ابن چهار مهارت دقیقا مهارت هایی هستند که شما برای تسلط به هر زبانی در دنیا به آن ها نیاز خواهید داشت. همچنین این مهارت ها برای دریافت مجوز حضور در دانشگاه ها و یا هر مرکز آموزشی و آکادمیک در دنیا مورد نیاز شما خواهند بود.

در نتیجه، گرفتن یک نمره ی خوب در آزمون تافل TOEFL نشان دهنده ی سطح بالای توانایی شما در چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی خواهد بود و فراهم کننده ی شرایط موفقیت شما در محیط های کلاسی و آکادمیک و همچنین محیط های کاری است.

سنجش عادلانه در آزمون تافل

برخلاف سایر آزمون های انگلیسی، در آزمون تافل از معیارهای مختلفی برای برآورد میزان مهارت های شما در زبان انگلیسی استفاده می شود. به خصوص در قسمت آزمون مکالمه ی تافل، این معیارهای سنجش به شدت به کمک شما خواهند آمد. برای بخش مکالمه ای آزمون تافل، از آنجایی شما به صورت شخصی و مستقیم با فرد ممتحن ارتباط ندارید و شما افکار و نظرات خود را در مورد قضیه ای خاص پشت میکروفن بیان می کنید، آرامش نسبتا خوبی خواهید داشت و درصد دست پاچه شدن شما خیلی کم خواهد بود.

صدای شما توسط آن میکروفن ضبط شده و بعدا توسط سه تا شش متخصص از نهادهای سنجش آموزشی، ارزیابی و تعیین سطح می شود و به این صورت شما می توانید اطمینان داشته باشید که بهترین و عادلانه ترین حالت ممکن از تعیین سطح را داشته اید و هیچ نظر شخصی در آن دخیل نبوده است. پس هر نمره ای بگیرید، به خوبی می تواند نشان دهنده ی سطح انگلیسی شما باشد.

در بسیاری آزمون های دیگر بخش Speaking با انجام مصاحبه با حضور یک ارزیاب انجام می شود. چگونه می توان مطمئن بود که مصاحبه گر در  ارزیابی شما کاملا منصفانه عمل می کند، به عنوان مثال مصاحبه گر ممکن است روز بدی داشته و نمره ای کمتر از آنچه استحقاق آن را دارید برای شما محاسبه نماید. در صورتیکه در آزمون TOEFL نمره ای که می گیرید بی تردید عینی تر و قابل اعتمادتر است به این دلیل که پاسخ های بخش Speaking ضبط شده و بوسیله 3 تا 6 ارزیاب ارزشیابی می گردد.

خرید مسترکارت فیزیکی برای ثبت نام تافل اینترنتی          خرید مسترکارت مجازی برای ثبت نام تافل اینترنتی

  ثبت نام آزمون تافل اینترنتی از طریق خدمات پرداخت بازارگردی          راهنمای ثبت نام آزمون تافل اینترنتی با کارت اعتباری

نمرات تافل شما را متمایز می کند.

نمرات آمون تافل به دلیل اعتبار این آزمون در کیفیت، بی طرفی و 100% محتوی آکادمیک به شما این امکان را می دهد که از سایر متقاضیان متمایز باشید. تافل مقبول ترین آزمون زبان انگلیسی در سطح جهان در بیش از 9000 کالج، دانشگاه و آژانس و دیگر مؤسسات در 130 کشور است که البته شامل 100 دانشگاه برتر دنیا نیز می شود. با ارسال نمرات TOEFL به دانشگاه انتخابی خود در واقع اثبات می کنید که آماده موفقیت در تحصیل هستید.

کاربرد مدرک تافل در ایران

اگر دانشجو باشید و بخواهید در مقاطع بالاتر از کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل کنید ، تقریبا تمام دانشگاه های ایران در صورت داشتن مدرک تافل شما را از آزمون های داخلی خود همانند MSRT , TOLIMO , MHLE و … معاف خواهند کرد. هم چنین بسیاری از شرکت های بین المللی و یا ارگان های دولتی در ایران برای جذب نیرو و استخدام های خود از کسانی که در سطح خوبی از زبان انگلیسی برخوردارند استفاده می کنند.

شما فکر می کنید بهترین و شناخته شده ترین راه برای نشان دادن سطح زبان انگلیسی خود چیست؟ بله درست است کاربرد مدرک تافل بسیار در این بخش موثر است.

بنابراین در صورتیکه مدرک زبان تافل با توجه به مزایایی که در بالا ذکر گردید برای شما نیز کاربرد دارد، پیشنهاد میکنیم هرچه سریعتر اقدام به ثبت نام آزمون تافل اینترنتی Toefl ibt نمائید.

خرید مسترکارت فیزیکی برای ثبت نام تافل اینترنتی          خرید مسترکارت مجازی برای ثبت نام تافل اینترنتی

  ثبت نام آزمون تافل اینترنتی از طریق خدمات پرداخت بازارگردی          راهنمای ثبت نام آزمون تافل اینترنتی با کارت اعتباری

ثبت نام آزمون تافل اینترنتی Toefl ibt

برای ثبت نام بهتر است همیشه از طریق سایت موسسه ETS اقدام نمایید و از سایت های حاشیه ای و فارسی حتی الامکان پرهیز کنید.

باید حتما در آدرس بالا، ابتدا پروفایل شخصی بسازید. دقت داشته باشید که انتخاب یوزر و پسورد دارای چند شرط است و باید این شروط را رعایت فرمایید، از قبیل وجود یک حرف بزرگ، یک حرف کوچک و یک عدد در پسورد خود. پسورد شما نمی تواند شامل مشابه یوزر شما باشد!

پس از ثبت نام در سایت و تایید ایمیل دریافتی از سایت ETS، وارد پنل خود می شوید و از سمت راست می توانید به منظور انتخاب آزمون جدید یا رؤیت نمره خود اقدام کنید.

درهنگام ثبت نام آزمون TOEFL، اطلاعات خود را چند بار بازبینی کنید و از تاریخ و مرکز انتخابی خود اطمینان حاصل نمایید.

می توانید از دو طریق پرداخت مستقیم با استفاده از VisaCard، MasterCard ، American Express یا با استفاده از ووچر ثبت نام خود را نهایی کنید اما توجه کنید با عنایت به اینکه ووچر تافل در ایران قابل دسترس نیست ، پرداخت مستقیم هزینه ثبت نام آزمون تافل با کارت اعتباری مطمئن تر می باشد.

توجه کنید تا وقتی پرداخت انجام نشود اطلاعات شما نهایی نمی شود و درصورتی که قبل از پرداخت سایت را ببندید باید دوباره مراحل ثبت نام آزمون تافل را دنبال نمایید.

شرکت کنندگان در آزمون تافل می‌توانند نتیجه آزمون خود را برای چهار دانشگاه و به صورت رایگان ارسال کنند. دانشگاه پنجم به بعد مشمول هزینه خواهد بود. در این مرحله از ثبت نام شما می‌توانید این چهار دانشگاه را مشخص کنید.

چنانچه هنوز نمی‌دانید که برای کدام دانشگاه‌ها می‌خواهید اپلای کنید، می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Skip از این مرحله عبور کنید. شما تا ساعت 10 شب روز قبل از آزمون فرصت خواهید داشت تا این بخش را تکمیل کنید و پس از آن دیگر ریپورت نمرات آزمون تافل برای شما رایگان نخواهد بود. جهت آشنایی با نحوه ریپورت رایگان نمره آزمون تافل اینترنتی بعد از تکمیل فرایند ثبت نام به صفحه “راهنمای تصویری گزارش نمره (Report) آزمون تافل iBT” مراجعه کنید.

برای کنسل یا تاخیر انداختن آزمون تافل تا یک هفته زودتر از روز آزمون و برای تغییر در مراکز آموزشی مدنظر خود برای ارسال رایگان نمره ی خود تا 48 ساعت قبل از روز آزمون فرصت دارید.

خرید مسترکارت فیزیکی برای ثبت نام تافل اینترنتی          خرید مسترکارت مجازی برای ثبت نام تافل اینترنتی

  ثبت نام آزمون تافل اینترنتی از طریق خدمات پرداخت بازارگردی          راهنمای ثبت نام آزمون تافل اینترنتی با کارت اعتباری

x

Check Also

قبل از آزمون تافل اینترنتی TOEFL iBTچه اقداماتی باید انجام دهم؟

قبل از آزمون تافل اینترنتی TOEFL iBTچه اقداماتی باید انجام دهم؟

به اکانت آنلاین تافل اینترنتی خود TOEFL iBT در سایت ETS مراجعه و بر روی گزینه “View Orders” کلیک نمایید. چهار دریافت کننده رایگان گزارش رسمی نمرات تافل اینترنتی TOEFL ...