Home / آزمون های بین المللی / آزمون تافل / پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT

پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT

برای ریپورت نمره آزمون تافل (TOEFL iBT Score Report) تا ساعت 10 شب قبل از آزمون تافل می توان 4 دانشگاه را به صورت رایگان برای ریپورت نمره آزمون تافل (TOEFL iBT Score Report) انتخاب کرد. لطفاً توجه داشته باشید هرگز تا روز قبل از امتحان جهت ریپورت رایگان تافل خود صبر نکنید و چند روز زودتر این کار را انجام دهید. گزارش اضافی (Report) نمره آزمون تافل iBT پس از امتحان و دریافت نمره امکان پذیر است و هزینه گزارش اضافی (Report) نمره آزمون تافل 20 دلار آمریکا است.

ریپورت نمره تافل TOEFL iBT چیست؟

نمره آزمون زبان TOEFL iBT یکی از موارد مهم در طی فرآیند پذیرش دانشگاه‌های خارجی است و معمولا دانشگاه‌ها برای تایید نمره تافل اظهارشده در فرم Application پرونده شما، درخواست ارسال نمره تافل iBT را به صورت رسمی و از طریق ETS دارند. فرآیند ارسال نتیجه آزمون iBT برای دانشگاه‌ها اصطلاحا گزارش نمره یا Score Report گفته شده و درخواست آن از طریق حساب کاربری سایت ETS امکانپذیر است.

بنابراین خواهشمند است حتماً بخاطر بسپارید که نمره آزمون تافل iBT یکی از مهمترین معیارهای بررسی پرونده یک متقاضی جهت اعطا یا عدم اعطای پذیرش به او می‌باشد. به همین دلیل در طی فرآیند بررسی پرونده پذیرش، لازم است نمره آزمون تافلiBT خود را در فرم Application دانشگاه وارد نمایید.

در این راستا دانشگاه‌ها، به عنوان سندی که تایید کننده نمره شما باشد، درخواست می‌کنند که نمره تافل iBT به صورت رسمی از طریق ETS نیز برای آن‌ها ارسال شود. به ارسال نمره آزمون تافلiBT توسط موسسه ETS برای دانشگاه اصطلاحاً گزارش نمره یا Score Report گفته می‌شود.

ریپورت نمره تافل TOEFL iBT به چه صورت می باشد؟

گزارش یا ریپورت نمره TOEFL-iBT دو نوع دارد.

ریپورت رایگان تافل

در نوع اول شما می‌توانید چهار دانشگاه برای ریپورت نمره را تا پیش از زمان آزمون، به سفارش ثبت نام آزمون اضافه کنید. در این حالت شما می‌توانید در هنگام ثبت نام آزمون، 4 دانشگاه را مشخص نمایید. همچنین می‌توانید این 4 دانشگاه را تا ساعت 10 شب قبل از آزمون تافل iBT نیز تغییر دهید یا اگر قبلاً اضافه نکرده اید آن را به سفارش خود اضافه کنید.

در این حالت 4 گزارش رسمی نمره شما رایگان می‌باشد و هزینه ای برای آن پرداخت نمی‌کنید. بدین ترتیب پس از مشخص شدن نمره آزمون شما که معمولاً بین 10 تا 12 روز به طول می انجامد، موسسه ETS به طور خودکار نمره شما را به چهار دانشگاه مربوطه به صورت رسمی گزارش می‌نماید.
اگر علاوه بر 4 دانشگاه رایگان، مایل به ریپورت نمره TOEFL-iBT به دانشگاه‌های دیگر نیز هستید، می‌توانید با پرداخت مبلغ ٢٠ دلار با مسترکارت یا ویزا‌کارت این کار را به انجام رسانید.

ریپورت رسمی تافل (پولی)

رپیورت رسمی نمره تافل iBT معمولاً توسط ETS به صورت کاغذی انجام می‌شود. به این معنا که موسسه ETS یک نمره آزمون iBT را همراه با مشخصات و عکس بر روی یک کاغذ مخصوص چاپ نموده، آن را در داخل یک پاکت قرار داده و برای آدرس دانشگاه یا متقاضی ارسال می‌نماید.

آیا ریپورت نمره تافل TOEFL iBT معتبر است؟

رسمیت گزارش نمره iBT یا Score Report از آن جا نشات می‌گیرد که این نامه حاوی نمره از سوی موسسه ETS به طور مستقیم برای دانشگاه ارسال می‌شود. البته دانشگاه‌هایی هم هستند که ریپورت نمره به آن‌ها به صورت الکترونیکی و از طریق ابزار آنلاینی که موسسه ETS در اختیار آن‌ها گذاشته است، انجام می‌شود ولی فهرست این دانشگاه‌ها به طور دقیق و رسمی اعلام نشده است.

ریپورت نمره تافل TOEFL iBT چقدر طول می کشد به دانشگاه برسد؟

گزارش رسمی نمرات تافل iBT شما تقریبا 13 روز پس از آزمون به دانشگاه های مورد نظر فرستاده می شوند. معمولا ارسال پستی بین 7 تا 10 روز در امریکا و 4 تا 6 هفته در بیرون از امریکا پس از تاریخ ارسال به طول می انجامد.

در مورد گزارش اضافی نمرات تافل iBT، پس از پرداخت هزینه 20 دلار بین 4 تا 7 روز کاری نمرات شما به دانشگاه مورد نظر ارسال می گردد.

آیا ریپورت نمره تافل TOEFL iBT برای خود من هم ارسال میشود؟

در صورتی که در هنگام ثبت نام آزمون گزینه “Online score report AND a paper copy mailed to you” را انتخاب نکرده باشید یا این که به هر دلیلی نمره آزمون را به صورت کاغذی در آدرس خود دریافت نکرده باشید، با استفاده از گزینه Send Additional Paper Score Report to Me و پرداخت 20 دلار دیگر می‌توانید درخواست دهید تا نسخه کاغذی نتیجه آزمون TOEFL-iBT به آدرس پستی شما ارسال شود.

چهار ریپورت نمره تافل TOEFL iBT رایگان را چگونه انجام دهیم؟

حداکثر تا قبل از روز موعود (روز امتحان تافل تان) باید به حساب کاربری خود در سایت ETS وارد شوید و دانشگاه مورد نظر خود را در لیست Score recipient قرار دهید. شما لینک Order Score Reports را در سمت چپ حساب کاربری خود می توانید پیدا کنید دانشگاه خود را انتخاب کنید و با View Orders می توانید هر گونه تغییرات لازم را انجام دهید.

چگونه هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT را پرداخت کنیم؟

پرداخت هزینه های ثبت نام آزمون تافل و همچنین پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT و تغییر تاریخ آزمون تنها بروش پرداخت با کارت اعتباری بین المللی یعنی از طریق پرداخت با ویزاکارت VisaCard ویا پرداخت با مسترکارت MasterCard می باشد.

البته روش پی پال نیز برای پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT قابل استفاده می باشد ولی ترجیح بیشتر پرداخت از طریق ویزاکارت VisaCard و مسترکارت MasterCard ما و یا خرید مسترکارت فیزیکی و یا مسترکارت مجازی می باشد.

آیا بعد از آزمون هم می توانید ارسال نمره تافل به دانشگاه را انجام دهید؟

جواب مثبت است. برای این کار همان روش بالا را باید بروید ولی نیاز است که 20 $ از طریق ویزاکارت VisaCard و مسترکارت MasterCard هم پرداخت کنید. در صورتیکه ویزاکارت VisaCard ویا مسترکارت MasterCard ندارید می توانیند از خدمات سایت ما استفاده نمائید.

هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT چقدر می باشد؟

تا 10 شب قبل از آزمون می توان 4 دانشگاه برای ریپورت رایگان نمرات را به صورت آنلاین در اکانت خود تغییر داد و یا حذف نمود. اما برای گزارش اضافی نمرات تافل که پس از این تاریخ انتخاب می شوند بایستی مبلغ 20 دلار امریکا به ازاء هر دانشگاه پرداخت نمایید. 

مبلغ هزینه ریپورت نمره TOEFL-iBTبرای هر دانشگاه برابر با 20 دلار می‌باشد، به عنوان مثال هزینه ریپورت نمره آزمون به 3 دانشگاه برابر با 60 دلار می‌باشد.

نحوه اعتراض به نمره تافل TOEFL iBT

 پس از دریافت نمره تافل، فقط در صورتی امکان اعتراض به نمره iBT یا همان Rescore وجود دارد که در هنگام ثبت نام و پیش از تاریخ آزمون از امکان انتخاب چهار دانشگاه رایگان برای ریپورت نمره iBT استفاده نکرده باشید.

ریپورت نمره تافل TOEFL iBT چه زمانی به دانشگاه ارسال می شود؟

طبق اعلام رسمی موسسه ETS، نمره تافل آی بی تی ریپورت شده ظرف 7 تا 10 روز توسط دانشگاه های داخل آمریکا دریافت می‌شود. این زمان در مورد سایر کشورها طبق اعلام رسمی این موسسه برابر با 4 تا 6 هفته است. همچنین تجربه ما نشان می‌دهد که نمره تافل iBT معمولا ظرف حداکثر یک هفته پس از ریپورت به دانشگاه‌های داخل آمریکا رسیده و بین 2 تا 3 هفته توسط دانشگاه‌ها در خارج از این کشور (کانادا، اروپا، استرالیا و سایر کشورها) دریافت می‌شود.

آیا ریپورت نمره تافل TOEFL iBT را میتوان پیگیری کرد؟

کسب اطلاع از دریافت نمره گزارش شده توسط دانشگاه مقصد از طریق ETS وجود ندارد، با این حال پس از ثبت درخواست ریپورت نمره تافلiBT اطلاعات زیر را مبنی بر ارسال موفقیت آمیز ریپورت در بخش Order Summary اکانت ETS خود مشاهده خواهید کرد که Processed : نشان دهنده “تاریخ ارسال نمره توسط ETS” و Estimated Shipping Date : بیانگر “تاریخ تخمینی ETS برای رسیدن نمره به دانشگاه مقصد” می باشد.

به منظور ثبت آنلاین درخواست ارسال نمره پس از ورود به اکانت با کلیک برروی گزینه order score reports و انتخاب TOEFL services دانشگاه مورد نظر برای گزارش رسمی نمره خود را انتخاب نمایید.

برای سفارشات آنلاین 4 تا 7 روز کاری پس از دریافت درخواست شما نمرات ارسال می شوند.

اطلاعات مورد نیاز جهت پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT

  1. نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به اکانت شما در سایت ETS
  2. تاریخ آزمون تافل
  3. کد و نام دانشگاه مورد نظر (می توانید از لینک زیر برای پیدا کردن کد دانشگاه استفاده نمائید: http://www.toeflgoanywhere.org/asu-advanced-search
  4. کد و نام دانشکده در صورت لزوم

ثبت سفارش پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل TOEFL iBT

x

Check Also

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل کاغذیTOEFL PBT

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل کاغذیTOEFL PBT

فهرست مطالب این بخشنحوه ثبت نام آزمون تافل کاغذیTOEFL PBT در ایراناطلاعات مورد نیاز جهت پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل کاغذیTOEFL PBT ثبت سفارش پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل کاغذیTOEFL ...